Gündem

Eskişehir Valiliği Anadolu Fest’i Engelledi!

Eskişehir Valiliği, ‘Kamu sistemi ve huzur ortamı sağlamak’ savıyla kentte düzenlenmesi planlan konser ve etkinliklere mahzur oldu. Yasağın, 10-24 tarihlerini kapsaması nedeniyle pek çok ünlü sanatkarın sahne alacağı Anadolu Fest de etkilendi. 

eskisehir valiligi anadolu festi engelledi 0

Yasağın münasebeti, Eskişehir’deki ‘huzur ortamı ile kamu sistemi ve kamu güvenliğinin sağlanması, kabahat işlenmesinin önlenmesi, diğerlerinin hak ve özgürlüklerinin, genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi’ olarak açıklandı.19 Mayıs şovları yasağın kapsamı dışında bırakıldı.

Yasak, 12-15 Mayıs tarihleri ortasında yapılması planlanan ve Teoman, Haluk Levent, Hayko Cepkin, Levent Yüksel, Emre Aydın, Pentagram, Yeni Türkü üzere isimlerin sahne alacağı Anadolu Fest’i de etkiledi.

eskisehir valiligi anadolu festi engelledi 1 KNFd43h2

Şenlik tertibi yaptıkları yazılı bir açıklama ile Valiliği kararı tekrar gözden geçirmeye davet etti.

‘Her şeyden evvel şenliğin yapılabilmesi için gece gündüz çalışan takım arkadaşlarımız, aylarca prova yapan müzisyenler ve pandemi sonrası binlerce üniversite öğrencisinin aylardır heyecanla beklediği birebir vakitte kentin iktisadına de büyük katkı sağlayan şenliğimizin başlamasına saatler kala yasaklanması büyük hüzün yaratmıştır.’

Hayko Cepkin yasağa Twitter’dan reaksiyon gösterdi…

Haluk Levent ise saatler evvel yetkililer ile görüşeceğini duyurdu lakin akabinde rastgele bir açıklama yapmadı.

eskisehir valiligi anadolu festi engelledi 2 LTDbBiQt

‘Ben de bu şenlikte konser verecektim Perşembe günü. Az evvel haber aldım müsaade verilmediğini. Artık çabucak yetkililerle görüşeceğim. Keşke bu türlü bir durum için yetkililerle görüşmek zorunda kalmasak…’

Redd kümesinin solisti Doğan Duru da yasağa sert reaksiyon gösterdi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/eskisehir-valiligi-anadolu-fest-i-engelledi-1066750

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu