Gündem

Eşini Bayıltana Kadar Dövmüş! Scooby Doo’nun Mimarı Nomkook Lee İstanbul’da Tutuklandı

İstanbul’da özel bir üniversitede profesör olarak görev yapan Scooby Doo, Space Jam ve Goof Troop gibi yapımların mimarlarından olan Namkook Lee’nin eşini günlerce dövdüğü ortaya çıktı.

Mahkeme 7.5 yıla kadar hapsini istedi…

esini bayiltana kadar dovmus scooby doonun mimari nomkook lee istanbulda tutuklandi 0 8pHz1JWv

Scooby Doo, Space Jam veya Goof Troop gibi popüler çizgi filmlerin mimarı Güney Koreli animasyon uzmanı 70 yaşındaki Namkook Lee, geçtiğimiz yıl 62 yaşındaki eşi Jae Lee ile birlikte üniversitenin yaz eğitim programı için Türkiye’ye geldi.

Sabah gazetesinin haberine göre, üniversitenin Beyoğlu’ndaki apartında ikamet eden çift arasında 26 Mayıs günü bir tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Prof. Lee eşinin göğsüne birden fazla kez yumruk atarak, darp etti.

Bayıltana kadar dövdü

esini bayiltana kadar dovmus scooby doonun mimari nomkook lee istanbulda tutuklandi 1 JJhtE9Iu

Ertesi gün dışarı çıkan çift, bir restoranda yemek yedikleri sırada yeniden aynı mesele nedeniyle tartıştı. Güney Koreli Lee, eşinin ağzına ve yüzüne yumruklarla vurduktan sonra mekandan ayrılarak, apartlarına gitti.

İddiaya göre eşini apartta saatlerce darp eden yaşlı adam, karısını bayıltana kadar eylemine devam etti. Hastaneye kaldırılan yaşlı kadın, kendisine geldiğinde ise durum hastane görevlileri tarafından polis ekiplerine bildirildi.

Jae Lee’nin aldığı darbelerle vücudunda hasar meydana geldiği ve çeşitli bölgelerinde kırıklar oluştuğu belirlendi. Yaşlı kadın, eşinin kendisini öldüresiye dövdüğünü ifade etti.

Gözaltına alınan Profesör, ifadesinde eşiyle kavga ettiklerini kabul etse de darp olayını reddetti. Güney Koreli animasyon uzmanı Namkook Lee, ifadesinin ardından İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kasten yaralama ve tehdit suçlarından dava açıldı

esini bayiltana kadar dovmus scooby doonun mimari nomkook lee istanbulda tutuklandi 2 pEI3Nsh7

Savcılık, Namkook Lee hakkında yürütülen soruşturmayı tamamlandı. Eşini saatlerce darp ederek, vücudunda kalıcı yaralanmaya neden olarak hayati tehlike geçirmesine neden oldu.

Profesör Lee hakkında hakkında, ‘kasten yaralama, hakaret ve tehdit’ suçlarından dava açıldı. 7,5 yıla kadar hapsi istenen Profesör Lee, Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

Kaynak: https://onedio.com/haber/esini-bayiltana-kadar-dovmus-scooby-doo-nun-mimari-nomkook-lee-istanbul-da-tutuklandi-1076077

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu