Gündem

Ergün Poyraz Taburcu Oldu, Darp Şüphelisi 5 Kişi Tutuklandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde müellif Ergün Poyraz’ın darbedilmesine ait gözaltına alınan 6 şüpheliden 5’i tutuklandı.

ergun poyraz taburcu oldu darp suphelisi 5 kisi tutuklandi 0 vmpVQS9w

Ergenekon davasında 2007 yılında tutuklanan ve 6 yıl 9 ay Silivri Cezaevi’nde kaldıktan sonra tahliye olan muharrir Ergün Poyraz, 12 Nisan günü saat 19.00 sıralarında, Davutlar Mahallesi’ndeki konutunun önünde bir küme tarafından darbedildi. 

Saldırganlar kaçarken, tekme ve yumruk darbeleriyle yaralanan Poyraz ise ambulansla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kafatasında çatlak tespit edilen Poyraz, ağır bakıma alındı. 

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis grupları, etraftaki güvenlik kamerası kayıtlarından saldırganların kaçtığı arabanın plakasını tespit etti. 

İstanbul plakalı arabadan yola çıkan polis, gece uzunluğu yaptığı operasyonlarla inşaat firmasının sahibi Turan Bagı., kardeşi Zana Bagı., sürücüsü Vural Çelik ile Rüzgar Bagı, Serdar Bagı ile Afganistan asıllı Ramazan A.’yı gözaltına aldı.

Tutuklandılar

ergun poyraz taburcu oldu darp suphelisi 5 kisi tutuklandi 1 trEuqQ3a

Bugün adliyeye sevk edilen şüphelilerden Ramazan A., tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakılırken başka 5 kişi tutuklandı.

Öte yandan taarruzun akabinde belediyede çok sayıda yolsuzluk olduğunu öne sürüp, ‘Bunları hatırlattım, akşam da bu olay oldu’ diyen Ergün Poyraz’ın tezleri üzerine Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulundu. 

Hastanede 3 gün süren tedavinin akabinde dün akşam taburcu edilen Ergün Poyraz, Lider Günel’in kabahat duyurusu ile ilgili, ‘Ömer Günel milyonluk ihalelerde cürüm işlemiş. Mıcır, peyzaj, Davutlar yolu, güvercin masa ve gibisi ihalelerden devletin milyonlarını iç etmiş. Bu paraları görünen o ki o firmaya havale etmiştir. Bu suçluluk hissiyle hakkımda kabahat duyurusunda bulunmaya koşmuş. Ne diyecek? 750 milyonluk mıcır ihalesi 300 günlükken 500 gün geçti hala ortada bir şey yok. Bunu mu anlatacak? Evvelki belediye lideri ve şimdiki belediye lideri tarafından 4 milyon harcanarak yapılan tesisi o firmaya 900 bin liraya satmış; bunu mu anlatacak? Davutlar yolunu yapması için firmaya vermiş fakat belediyenin araçları çalışıyor; bunu mu anlatacak? Dernekleri yerlerinden çıkardı. Belediye emekçileri açken kendileri milyon milyon götürüyorlar. 750 milyonluk mıcır ihalesi için belediyeye dilekçe veriyorum; 2 saat sonra şirket sahibi toplumsal medyadan bana ileti atıyor. 2 saat içinde dilekçeden nereden haberi oldu? Son verdiğim dilekçede de sabah verdim, akşam taarruza uğradım. Ben dilekçeleri belediyeye verdim, firma sahibine değil. Büyük bir suçluluk telaşıyla savcılığa koşmuştur, verdiyse karşılığını alacaktır’ dedi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/ergun-poyraz-taburcu-oldu-darp-suphelisi-5-kisi-tutuklandi-1061670

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu