Gündem

Eren Bülbül Kimdir? Eren Bülbül Kaç Yaşında ve Neden Öldü?

Eren Bülbül’ün hayat hikayesinin anlatıldığı Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi bu akşam ekranlara geldi. İsmail Hacıoğlu ve Rahman Beşel’in başrolünde yer aldığı film; şehit Eren Bülbül’ün gerçekte kim olduğunu merak ettirdi. Peki Eren Bülbül kimdir? Eren Bülbül kaç yaşında ve neden vefat etti? İşte detaylar…

1 Ocak 2022 Eren Bülbül’ün 21. yaş günü kutlu olsun.

eren bulbul kimdir eren bulbul kac yasinda ve neden oldu 0

Eren Bülbül Kimdir?

eren bulbul kimdir eren bulbul kac yasinda ve neden oldu 1 iiED1u8u

Ayşe ve Hasan Bülbül çiftinin çocuğu olarak 1 Ocak 2022’de doğan Eren Bülbül, babasını küçük yaşta kaybetmesiyle annesi ve 12 kardeşi ile hayata tutunmaya devam etmiştir. lkokulu Köprüyanı, ortaokulu Çatak İlköğretim Okulunda okumuştur. Eğitimini Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sürdürmüştür. Futbol sevdasıyla tanınmış olan Eren Bülbül, fanatik Trabzonsporlu idi.

Eren Bülbül Kaç Yaşında ve Neden Öldü?

eren bulbul kimdir eren bulbul kac yasinda ve neden oldu 2 wTNpU3Rh

1 Ocak 2022’de Trabzon Maçka’da dünyaya gelen Eren Bülbül, 11 Ağustos 2017 yılında PKK ile Türk emniyet güçleri arasında çıkan çatışma esnasında, PKK’lıların saldırısı sonucu hayatını kaybetmiştir.

Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi’ndeki Vazelon Manastırı yakınlarında polis ekipleri ile PKK arasında çıkan çatışma sonrası, PKK’ya bağlı bir grup erzak almak için bölgede bulunan bir eve girdi.

eren bulbul kimdir eren bulbul kac yasinda ve neden oldu 3 cbKIsa2q

Grubun hareketlerini gören Eren Bülbül, durumu jandarma ve polislerin bulunduğu ekiplere haber verdi. Hangi ev olduğunu göstermek için güvenlik güçleri ile birlikte hareket eden ve yanlarında bulunan Eren Bülbül, Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte PKK’lıların saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Kaynak: https://onedio.com/haber/eren-bulbul-kimdir-eren-bulbul-kac-yasinda-ve-neden-oldu-1118230

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu