Gündem

Erdoğan’dan TÜSİAD’a Reaksiyon: ‘Bu İktidarın Kapısını Hiç Çalmasın’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP TBMM Küme Toplantısı’nda gündeme ait açıklamalarda bulunuyor.

TÜSİAD Lideri Orhan Turan’ın dış siyasete dair açıklamalarına cevap veren Erdoğan, “Eğer TÜSİAD bu gidişiyle devam ederse, bu iktidarın kapısını hiç çalmasın.

erdogandan tusiada reaksiyon bu iktidarin kapisini hic calmasin 0 ILzXGSfm

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği için başvurusu

Erdoğan, ‘NATO meselesinde, İsveç ve Finlandiya terörle gayrette net, somut ve kararlı adımlar atana kadar duruşumuzu katiyen değiştirmeyiz’ dedi.

“TÜSİAD bu gidişiyle devam ederse bu iktidarın kapısını hiç çalmasın”

erdogandan tusiada reaksiyon bu iktidarin kapisini hic calmasin 1 18S5i9pf

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle devam etti:

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle: 

*NATO konusunda İsveç ve Finlandiya net adımlar atana kadar duruşumuzu değiştirmeyeceğiz.

*Ey TÜSİAD’ın başına gelen beyefendi dış siyasette bize ders veremezsin. Sen çıraksın, kalfa bile olamadın. Dün bir, bugün iki. Evvel haddini bil. Bunlar da akıllarını başlarına almadıkları sürece iktidarın kapısından içeri giremezler.

*Biz İsveç, Finlandiya neden bunlara hal alıyoruz. Sokaklarında terör örgütleri cirit atarken biz onlara kapılarımızı mı açacağız.

*Ey TÜSİAD siz onların yanında yer alabilirsiniz, biz şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Bunu bilesiniz. Almanya’da caddelerde terör örgütleri yürüyüşler yapıyorlar. Sizden evvel gelen ağa babalarınız da tıpkı kafadaydılar, görüyorum siz de birebir kafadasınız.

*TÜSİAD bu gidişiyle devam ederse bu iktidarın kapısını hiç çalmasın. Sizler birebir merkezden yönetim ediliyorsunuz.

*CHP, Oradan neyi sufle ediyorlarsa siz de birebir formda konuşuyorsunuz. Bu kapı yerli ve ulusal duruş sergileyene açıktır, sergilemeyene kapalıdır.

‘Milli havayolumuz memleketler arası uçuşlarını Türk Havayolları ismiyle yapacak’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Milli havayolumuz memleketler arası uçuşlarını Turkish Airlines değil, Türk Havayolları ismiyle yapacaktır’ diye konuştu.

Yunanistan mesajı

erdogandan tusiada reaksiyon bu iktidarin kapisini hic calmasin 2 lcmzwkYH

Birileri tarafından şımartılarak üzerimize salınan Yunanistan üzerinden ülkemize karşı oynanan oyunun farkındayız. Sorun Yunanistan’ın bu oyunun farkında olmaması ya da istekli figüranı olmasıdır. Sinema çekimi sırasında en çok yıpranan figüranlardır lakin sahneden onların ismi gözükmez. Yanlışta ısrar ederse başına bundan sonra gelecek olan da budur. Biz, bölgemizde ve dünyada global siyasi, ekonomik ve askeri güç olarak varlığımızı tahkim ederek daima sürdüreceğiz ancak onlar bu başla figüranlıktan öteye geçemeyeceklerdir. İzmir teşkilatımız da bu iletilere hoş dayanak oldu. 

Kaynak: https://onedio.com/haber/erdogan-dan-tusiad-a-tepki-bu-iktidarin-kapisini-hic-calmasin-1076027

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu