Gündem

Erdoğan: ‘Suriyeli Kardeşlerimizin Onurlu Geri Dönüşleri İçin Elimizden Gelen Çabası Gösteriyoruz’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükelçilerle iftar programında bir ortaya geldi. Erdoğan, iftar sonrası yaptığı konuşmada ‘Suriyeli kardeşlerimizin istekli ve onurlu geri dönüşleri için elimizden gelen uğraşı gösteriyoruz’ tabirlerini kullandı.

erdogan suriyeli kardeslerimizin onurlu geri donusleri icin elimizden gelen cabasi gosteriyoruz 0 q9LcJfCh

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezindeki ‘Geleneksel Büyükelçiler İftar Programı’nda bir ortaya geldi.

 İftar sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan;

‘Türkiye 3,5 milyonu Suriyeli olmak üzere yaklaşık 5 milyon yerlerinden edilmiş bireye süreksiz mesken sahipliği yapmaktadır. Tek başına bırakılmış olsak da Suriyeli kardeşlerimizin istekli ve onurlu geri dönüşü için elimizden gelen uğraşı gösteriyoruz. 

Birebir vakitte rejimin bomba ve terör örgütlerinin atakları altında hayata tutunmaya çalışan mazlum ve mağdurlara sahip çıkıyoruz. 

Suriye ve Irak’ın terörden arındırılması için adım atmaktan çekiyoruz. PKK, YPG, FETÖ ve DEAŞ başta olmak üzere terörle çabamızı sürdürüyoruz’ dedi

Kaynak: https://onedio.com/haber/erdogan-suriyeli-kardeslerimizin-onurlu-geri-donusleri-icin-elimizden-gelen-gayreti-gosteriyoruz-1062195

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu