Teknoloji Haberleri

Ercan Altuğ Yılmaz Yazio: Ebebek Oyunlaştırma ile Ebeveynlerin Seyahatine Bedel Katıyor

Hem bilgi yarışmaları ile eğlendiğiniz hem de size bebeğinizle ilgili bilmeniz gerekenleri anlatan bir oyun olsa, oynar mıydınız? Doğum öncesinden itibaren ebeveynlere bilgi ve tecrübe sunmayı hedefleyen ebebek, bebeklerin ihtiyaçlarının doğru bir şekilde karşılanmasını sağlıyor. Bunu da oyunlaştırma ile yapıyor.

Ebebek mobil uygulamasında uzun zamandır kullanımda olan “Bebeveyn Kulübü” oyunlaştırılmış bir sadakat programı olarak her yıl kendini geliştirmeye devam ediyor ve bu yıl da yenilenmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.

ercan altug yilmaz yazio ebebek oyunlastirma ile ebeveynlerin seyahatine bedel katiyor 0 1czSP3RV

Daha kaliteli bir hizmet için yapılan oyunlaştırma sayesinde ebeveynler hem eğleniyor hem kazanıyor hem de öğreniyorlar. Böylece bebeklerinin gelişimleri doğrultusunda uygun bilgiye ve gerekli ürüne erişebiliyorlar.

Akıllı bir öneri sistemi sayesinde bebeğin kaç aylık olduğuna bağlı olarak gelişimini görebiliyor ve gelişim sürecinde ihtiyacı olan ürünlere rahatlıkla erişebiliyorlar. Üstelik oyun oynayarak ve verilen görevleri yerine getirerek puan ve ödül kazanabiliyorlar. Birçok ebeveyn için makale okuma görevi oldukça ilgi çekici bulunuyor ve yeni bilgiler edindiklerini belirtiyorlar. Böylece bebeklerinin hem duygusal hem de fiziksel ihtiyaçlarına dair farkındalık geliştirebiliyorlar.

Ebebek bebekoloji felsefesi adı verilen “bebeği anlama ve anlatabilme” önceliği ile geliştirmeyi sürdürdüğü uygulama sayesinde birçok ebeveynin yolculuğuna değer katmaya devam ediyor.

Bebeveyn kavramını yalnızca bebeği olan ebeveynler için değil; bebeğin gelişim sürecine eşlik eden ve öğrendikleriyle bebekle ilgilenen kişiler için kullanarak daha kapsayıcı bir anlayış sağlıyor. Böylece bebeğin gelişimini yakınındaki pek çok kişinin de önemsemesini teşvik ediyor.

ercan altug yilmaz yazio ebebek oyunlastirma ile ebeveynlerin seyahatine bedel katiyor 1 1D74rjOY

Bebeğin gelişimine dair sahip olduğu bu felsefe ile yola çıkan ebebek, kullanıcılarına oldukça farklı bir deneyim sunuyor. Doğum öncesinden dört yaşa kadar olan süreci, bilgilendirici, eğitici ve eğlenceli hale getirerek bebeğin kaç aylık olduğuna bağlı olarak haftalık görevler ve ihtiyaç listeleri veriyor. Görevleri tamamlayan kullanıcılara ise çeşitli ödüller sunuyor.

Bu yazı Gamfed Türkiye Gönüllülerinden İlayda Köroğlu’nun katkılarıyla yazılmıştır.

Twitter

Instagram

Linkedln

Kaynak: https://onedio.com/haber/ercan-altug-yilmaz-yazio-ebebek-oyunlastirma-ile-ebeveynlerin-yolculuguna-deger-katiyor-1083643

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu