Genel

Epic Games 2020’de Satış Rekoru Kırdı

Sunduğu bedava oyunlar ile son dönemde popülerliğini arttıran Epic Games, 2020 senesinde rekor satışa imza attı. Şu anda 160 milyondan çok kayıtlı kullanıcıya sahip dijital oyun mağazası, geride bıraktığımız sene 700 milyon dolarlık satış yaptı.

Epic Games, 160 milyondan çok kayıtlı kullanıcıya ulaştı

En büyük rakibi Steam’e karşı gittikçe güçlenen Epic Games, 160 milyondan çok kayıtlı kullanıcısı ile gücüne güç katmaya devam ediyor.

Günlük bazda aşağı yukarı 31 milyon aktif oyuncu sayısına ulaşan dijital mağaza, 2020 senesinde 2019‘daki günlük aktivitesine göre yüzde 192‘lik artış yaşadı.

Bir önceki seneye oranla oyun seçeneklerini iki kattan çok artıran Epic Games Store, şu anda yapısında 190‘dan çok oyun barındırıyor.

epic games teknobizdeyiz
Epic Games 2020'de Satış Rekoru Kırdı 3

Ek olarak, Epic Games’te Rocket League, Borderlands 3, Assassin’s Creed Valhalla, Tony Hawk’s Pro Skater ve Fortnite’ın, geride bıraktığımız senenin satın alınan en popüler oyunları arasında yer aldığını belirtelim.

Bu başarısına karşın şimdilik en yakın rakibine karşı geride kalan Epic Games’in aylık ortalama 120 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip rakibi Steam‘e yetişebilmek amacıyla önümüzdeki dönemde de iddialı çıkışlar yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu