Oyun

Enkaz Altından Paylaştığı Görüntü İle Yüreklerimizi Yakan Charmquell Tüm Yaşadıklarını Anlattı

Kahramanmaraş merkezli büyük deprem felaketinin üzerinden günler geçti. 7.7 ve 7.6’lık iki büyük deprem, ardından ise sayısız artçı ile sarsılan bölge hala yaralarını sarmaya çalışırken depremin ilk anlarında paylaştığı videolar ile enkaz altından yardım isteyen ve felaketin boyutunu gözler önüne seren yayıncı ve YouTuber Fırat ‘CharmQuell’ Yayla tüm yaşadıklarını paylaştığı bir video ile anlattı.

Depreme Hatay’daki aile evinde yakalanan CharmQuell’in kaldığı blok maalesef çökmüş, Yayla enkaz altından böyle yardım istemişti.👇

Enkazdan sağ kurtulan Fırat “CharmQuell” Yayla paylaştığı bir video ile yaşadığı tüm süreci paylaştı.

enkaz altindan paylastigi goruntu ile yureklerimizi yakan charmquell tum yasadiklarini anlatti 0

‘Benim Batış Hikayem’ adlı video ile memleketi Hatay’a biraz dinlenmek ve tatil yapmak için gidişinden başlayarak deprem anını ve sonrasını anlatan CharmQuell tüm yaşadıklarını da gözler önüne serdi.

Hatay’a arkadaşları ile birlikte gitmiş CharmQuell…

enkaz altindan paylastigi goruntu ile yureklerimizi yakan charmquell tum yasadiklarini anlatti 1 ABG7vKUg

Hepsi üniversite öğrencisi olan ve yayınlarından da tanıdığımız arkadaşları ile tatili fırsat bilerek Hatay’a giden CharmQuell depreme de burada yakalandı. Uğur, Mehmet Ali ve Damla adlı arkadaşlarını da bu depremde kaybetmiş CharmQuell…

CharmQuell hafızalarımızdan silinmeyecek o kaydı yaparken ise sadece kendi binası ve yan binanın yıkıldığını düşünmüş. Enkazdan kurtulamayacağını düşünerek ise veda videosu kaydetmiş.

enkaz altindan paylastigi goruntu ile yureklerimizi yakan charmquell tum yasadiklarini anlatti 2 qSyqPgMz

Sitenin yeni olduğunu ve bu yüzden müteahhidin malzemeden çaldığını düşünmüş ilk anda. O esnada telefonu elinde olan CharmQuell yardım istemek için ne yapacağını bilemeden Instagram’a girmiş ve toplamda sekiz hikaye paylaşmış. Bunların ikisi izlediğimiz hikayelerken son hikayeleri ise enkazdan kurtulamayacağını düşünüp veda etmek için çektiği hikayeler olmuş… İlk 10 dakikadan sonra ise internet gittiği için ise o hikayeler asla paylaşılamamış.

“Yeniden seslendiğimde annemin sesini bir daha alamadım. Son duyuşum enkazdaki 1-2 dakikamdaydı. Ben kayıt alırken annemin son sesi aslında telefonuma kaydedilmişti.”

enkaz altindan paylastigi goruntu ile yureklerimizi yakan charmquell tum yasadiklarini anlatti 3 MPclctqs

Yardıma gelen biri sayesinde enkazdan kurtulan CharmQuell dondurucu soğuktan kurtulmak için diğer depremzedeler ile birlikte bir belediye otobüsüne sığınmış. Dayısının evinin de hasarlı olduğunu ancak kurtulduklarını söyleyen CharmQuell dayısından ayakkabı isteyip annesine ulaşmak için harekete geçmiş. Ancak enkazın başına gittiğinde annesinin sesini maalesef alamamış.

CharmQuell pek çok kişi gibi depremin ilk 2 gününde profesyonel bir yardımın bölgeye ulaşmadığından bahsetti.

enkaz altindan paylastigi goruntu ile yureklerimizi yakan charmquell tum yasadiklarini anlatti 4 hTF5rXI5

İlk 2 gün boyunca bölgede sadece gönüllü ekiplerin olduğundan, onların ise ekipmanlarının bulunmadığından bahseden CharmQuell annesine ulaşmak için enkazın başından ayrılmamış. Askerdeki abisi geldiğinde ise günler sonra annesinin maalesef cansız bedenine ancak ulaşabilmişler. Yayla’nın annesi başına isabet eden bir moloz yüzünden hayatını kaybetmiş.

CharmQuell’in depremde ve sonrasında yaşadıklarını anlattığı videosuna buradan ulaşabilirsiniz.👇

Kaynak: https://onedio.com/haber/enkaz-altindan-paylastigi-video-ile-yureklerimizi-yakan-charmquell-tum-yasadiklarini-anlatti-1130891

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu