Sıradaki içerik:

YouTube’un iOS Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

e
sv

EMUI 11’in Bazı Özellikleri Açığa Çıktı!

3333 okunma

Bir Weibo kullanıcısı, EMUI 11’in sahip olacağı özelliklerle alakalı mühim açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalarda, EMUI 11’in ilerlemiş bir çoklu görev menüsü ve yeni Always-on Display özellikleriyle geleceği vurgulandı. EMUI 11, 10 Eylül’de duyurulacak.

Çinli teknoloji yapımcısı Huawei, 10 Eylül’de büyük bir konferans düzenleyecek. Şirket, bu konferans kapsamında da Android 11’in yeniliklerine dayalı olarak tasarlanan EMUI 11’i adeta duyuracak. Huawei ekibi, şu ana dek yeni arayüzüyle alakalı ayrıntılı bir açıklama yapmamış olsa da bugün Weibo’dan gelen haberler, EMUI 11’in sahip olacağı birtakım özellikleri meydana koyuyor.

Huawei, 2020 yılının ilk haftalarında Mate 30, Mate 20 ve P30 serisi amacıyla birtakım Always-on Display (AoD) temaları tanıtmıştı. Bu temalar, fonksiyonelliklerinin yanı sıra şık tasarımlarıyla dikkatleri üstünde çekiyordu. Görünüşe göre EMUI 10.1 amacıyla kullanıma yayılan temalar, EMUI 11’de daha ilerlemiş olarak karşımıza çıkacak. Hem de tekrar EMUI 10.1 ile kullanıma yayılan çoklu görev menüsü de EMUI 11’de çok daha fonksiyonel bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Weibo’da yer alan verilere göre EMUI 11’in kullanıcı deneyimi, bütün EMUI 10 sürümlerinden çok daha iyi olacak. Hem de görünüşe göre Huawei, EMUI 11’i birtakım eski cihazlarında da kullanıma sunacak. Bunun nedeniyse Weibo’daki sızıntıcının, EMUI 11’in eski cihazlarda da rahatlıkla benimsenebileceğini iddia etmesi. Hem de EMUI 11, yeni bir dahili tercüme özelliğine de sahip olacakmış.

Huawei EMUI 11’in lansmanından derhal sonra, P40 serisi amacıyla beta testlerine başlayacak. Şirket bu sayede EMUI 11’deki yenilikleri kullanıcılarla beraber test etme olanağı yakalayacak. Ekim ayında pazara sürülmesi muhtemel olan Huawei Mate 40 serisi telefonlarsa EMUI 11’le ön yüklü olarak gelecek. EMUI 11’in bütün özellikleri, 10 Eylül’de düzenlenecek etkinlikle gün yüzüne çıkacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.