EMUI 11 Testine On Huawei Akıllı Telefon Başladı

2 dk


Huawei, EMUI 11’in on modeli için halka açık testini başlattı. Resmi duyuru, Huawei P40 serisi, Mate 30 serisi ve MatePad Pro’nun bu güncellemeyi aldığını gösteriyor.

EMUI 11 genel testi için uygun cihazların listesi

  • Huawei P40
  • Huawei P40 Pro
  • Huawei P40 Pro+
  • Huawei Mate 30
  • Huawei Mate 30 5G
  • Huawei Mate 30 Pro
  • Huawei Mate 30 Pro 5G
  • Huawei Mate 30 RS Porsche Design
  • Huawei MatePad Pro
  • Huawei MatePad Pro 5G

Huawei EMUI 11

11 Eylül’de 2020 Huawei Geliştirici Konferansı’nda EMUI 11 sistemi resmi olarak piyasaya sürüldü. Bu sistem, daha farklı cihazların ara bağlantısını gerçekleştirmek için Hongmeng 2.0’ın dağıtılmış teknolojisinden yararlanmaktadır. 

EMUI 11’in çoklu ekran işbirliği işlevi daha da yükseltildi. Mobil uygulamanın çoklu pencere içeriği, bir bilgisayarda da sorunsuz bir şekilde olabilir. Örneğin, kullanıcı çevrimiçi bir sınıfın canlı videosunu bir pencereden oynatabilir ve öğretmenin önemli noktalarını kaydetmek için notu başka bir pencerede açabilir. Bu pencere ayrıca arkadaşlarla etkileşime girebilir, çevrimiçi sınıf içeriği alışverişi yapabilir veya zaman zaman iş bilgilerine yanıt verebilir.

Ayrıca EMUI 11, PC – tablet işbirliğini destekler. Kullanıcılar, tablet arabirimindeki belgeleri yalnızca PC klavyesi ve faresi aracılığıyla düzenlemekle kalmaz, aynı zamanda kalemle doğrudan işaretleyebilir ve çizebilir. Örneğin, bir toplantıda, görüntülenen belgeyi tablet aracılığıyla rahatça görüntülenebilen ve açıklanabilen ve aynı zamanda doğrudan tablet üzerinde işaretlenebilen ve değiştirilebilen tablet arayüzüne sürükleyebilirsiniz. Ofis verimliliğindeki iyileşme açıktır.

Gizlilik açısından EMUI 11, fotoğraf paylaşımı duyarsızlaştırma ve gizlilik notu işlevleri ekledi. Fotoğraf paylaşımı duyarlılık giderme işlevi ile kullanıcılar, Huawei paylaşımı yoluyla arkadaşlarına fotoğraf gönderirken fotoğrafın adresini, saatini ve diğer ayrıntıları silmeyi seçebilir. Gizlilik notları için, kullanıcılar nottaki tek bir notu şifreleyebilir ve kimlik doğrulamasından geçtikten sonra içeriği görüntüleyebilir.

Dahası, EMUI 11 Smooth Link işlevi artık Smooth Link antropomorfik etkileşimi ve Smooth Link ekran paylaşımını destekliyor. AI işlevi, EMUI 11AI altyazı işlevi, gerçek zamanlı İngilizce’den Japonca’dan Korece’ye çeviriyi destekler; sistem düzeyinde çeviri, metin ve resim anında çeviri desteği.

Bunlar, EMUI sistemini endüstride en çok arzu edilen sistemlerden biri yapan iyileştirmelerden bazıları. Bu güncelleme, mümkün olan en kısa sürede daha fazla Huawei cihazında kullanılabilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir