Sosyal Medya

Elon Musk’un Twitter planları: Platform, para basacak!

Dünyanın en güçlü adamı Elon Musk, yaptıklarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Sansasyonel bir formda Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan iş insanı, platform hakkında düşündüğü planlar yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor.

Musk, 2025 yılına kadar 69 milyon Twitter Blue abonesi bekliyor

İş insanı Elon Musk, sık sık Twitter’da paylaştıklarıyla gündem oluyor. O denli ki platformu demokratik olmamakla suçlayarak başladığı süreç, Twitter’ı satın alma atağıyla sonuçlanmıştı. Öte yandan Musk, platformu daha kârlı bir hale getirmek için bir dizi planlar düşünüyor. Lakin birçok kişi, bu kanıların Twitter ruhuna zıt düşebileceğini söylüyor.

elon muskun twitter planlari platform para basacak 0 n86qXVsJ

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, platformun abonelik tertibinde ağırlaşması için düğmeye bastı. O denli ki Musk, bu formda platformun 2028 yılına kadar aboneliklerden yaklaşık 10 milyar dolar gelir elde etmesini bekliyor. Ek olarak platformun abone kanadı olan Twitter Blue’nun 2025 yılına kadar 69 milyon abone sayısını geçmesi planlanıyor.

elon muskun twitter planlari platform para basacak 1 jVJyEKIm

Geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan Twitter Blue hizmeti, şimdilik ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuluyor. 3 dolar karşılığında kullanılan hizmetin tweet düzeltme seçeneği, en göze çarpan özelliği oldu. Öte yandan Musk’un bu siyasetlerine sert yansılar de geliyor.

elon muskun twitter planlari platform para basacak 2 TX76r8Vk

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın bir evvelki en güçlü insanı olan Bill Gates, Musk’ın Twitter’ı ele geçirmesiyle birlikte platformu nasıl değiştireceğinin meçhul olduğunu ve yanlış bilgilerin yayılmasıyla ilgili tasalarını lisana getirdi. O denli ki Gates, Musk’ın Twitter’daki amacını ve söz özgürlüğünü teşvik etme eforunu samimi bulmadığını belirtti.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-muskun-twitter-planlari

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu