Sosyal Medya

Elon Musk’tan Twitter İdaresine Rest

Haftalardır dünyanın en büyük toplumsal platformlarından Twitter’ı satın almaya çalışan ve yaptığı açıklamalarla ortalığı yeterlice kızıştıran Elon Musk, planlarını anlatmaya devam ediyor. Twitter’da yapılması gerekenleri kendince açıklayan milyarder iş insanı, artık de tasarruf planlarlarını açıkladı. Buna nazaran milyonlarca dolarlık masraf, şirketi satın aldıktan sonra ortadan kalkacak.

Ferdi olarak Twitter’ın en büyük hissedarı olan iş insanı, milyonlarca dolar para alan idare heyetinde masrafları düşürmek için bir alternatif geliştirdi. Bilhassa idare heyetinden büyük reaksiyon alması beklenen karara nazaran Elon Musk, şirketi satın aldığında idare heyetindeki maaşları ‘0’ dolara sabitleyecek.

Elon Musk, yöneticilere ‘0’ dolar maaş verecek

elon musktan twitter idaresine rest 0 eJXg3Gma

Twitter’ı almak için teşebbüslerde bulunan ve akıl almaz fiyat teklifleri sunan Elon Musk, bilhassa öteki hissedarlar tarafından onay görememişti. B planının da bulunduğunu açıklayan dünyanın en varlıklı iş insanı, attığı Tweette, platformu satın aldığında 3 milyon dolarlık tasarruf elde edeceğini açıkladı.

Buna nazaran totalde 3 milyon dolar maaş alan Twitter idare heyetine maaş verilmeyeceğini söyleyen Musk, bir açıdan da idare heyetini ve hissedarları bir kere daha karşısına aldı.

“Teklifim başarılı olursa idare heyeti maaşı 0 dolar olacak, yani orada yılda yaklaşık 3 milyon dolar tasarruf edilecek.”

Bu sözlerle alternatifini açıklayan iş insanı, kendisi ile ilgili Tweet atan bir Twitter hissedarına da yanıt vermiş oldu. Gary Black isimli yönetici ve hissedar, Twitter yöneticilerine Elon Musk’ın şirketi alması sonrasında işsiz kalabileceklerini söylemişti.

Kaynak: https://www.webtekno.com/elon-musk-twitter-yonetimi-rest-h122884.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu