Sosyal Medya

Elon Musk’tan, kripto para piyasalarını karıştıracak açıklama!

Kripto para borsasında gizemli ve kehanet niteliğinde attığı Tweetler ile isminden çokça kelam ettiren Elon Musk, yeni bir paylaşımla tekrardan gündeme geldi. Ünlü CEO, kripto para piyasasında isminden en çok kelam ettirenlerden olurken, gözler tekrardan Bitcoin ve Altcoinlere çevrildi. 2 hafta evvel DC Comics karakteri olan Dr.Manhattan’ın görselini paylaşan Musk, onlarca teoriye yol açtı. Pekala ya bugün Musk, Bitcoin ve Altcoinleri ilgilendiren hangi Tweeti paylaştı? İşte detayları…

Elon Musk, Bitcoin ve Altcoinleri ilgilendiren paylaşımı ile tekrardan kripto para piyasalarını ilgilendiriyor

Ünlü CEO Elon Musk, sabah 3 sularında sırf “Cryptonight” yazdığı bir Tweeti paylaştı. Yaptığı paylaşım İngilizce olarak farklı manalara gelirken, paylaşımının altında her vakit alışık olduğumuz üzere teoriler üretilmeye başlandı.

elon musktan kripto para piyasalarini karistiracak aciklama 0

Musk’ın yaptığı paylaşım “Crypto night” olarak da “Crypto tonight” olarak da baktığımızda ise “Kripto gecesi” yahut “Bu gece kripto” manalarına geliyor. Öte yandan bir öteki manasının ise Cryptonight isimli bir madencilik algoritmasından da kelam ettiği düşünülüyor.

Yapılan Twitter paylaşımı, 138 binden daha fazla beğeni alırken, paylaşımının altında “Kripto para borsasının sonu mu gelecek” diye sorular artarken, kullanıcılarının birçok yatırımlarının Musk’ın ellerinde olduğunu belirtti.

Kripto para borsasındaki son durum ne?

Bitcoin son 18 aydaki en düşük kıymeti olan 22 bin dolar düzeylerine süratlice gerilerken, Ethereum ise yaklaşık olarak yüzde 8.9’luk bir düşüş ile 1100 dolar düzeylerine düştü. Cardano (ADA), XRP, SOL, DOGE ve SHIB üzere coinlerde de düşüş var. Kasım ayında 70 bin dolar düzeyinde olan BTC, uzmanlar tarafından yorumlandığında bu sert düşüşlerin sebebi, global gelişmeler, enflasyon, faizler ve hayat pahalılığı olarak yorumlanırken ilerleyen süreçte bizi neler beklediğini bilmek pek de mümkün değil.

Peki ya sizler bu husus ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yatırımda bulunduğunuz kripto paralar var mıydı? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında bekliyoruz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musk-kripto-para-aciklamasi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu