Sosyal Medya

Elon Musk’tan geri adım: Twitter için Tesla’yı riske etmeyecek!

Elon Musk, Twitter’ı satın alacak mı? sorusu artık bir klişe haline geldi. Birinci olarak platformdan yüzde 9,2’lik pasif pay satın alan iş insanı daha sonra bununla yetinmeyerek şirketin tamamına talip oldu. Bu teklife birinci etapta soğuk bakan Twitter da daha sonra teklifi kabul etme kararı aldı. Bu noktada herkes dönem sürecinin tamamlanmasını beklerken Musk, geçtiğimiz hafta platformdaki uydurma ve spam hesapların sayısı nedeniyle satın alma sürecini askıya aldığını duyurdu.

Elon Musk Twitter’ı satın alacak mı?

Elon Musk ve Twitter ikilisiyle ilgili gün geçtikçe yeni bir gelişme yaşanıyor. Son olarak platformun düzmece ve spam hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden daha azına tekabül ettiğini açıklamasının akabinde bu datalar doğrulanana dek satın alma süreci askıya alınmıştı.

elon musktan geri adim twitter icin teslayi riske etmeyecek 0 HJdnT3tf

Son gelişmelere nazaran Elon Musk ile Twitter mutabakatı olumlu tarafta sonuçlanacak. Çünkü iş insanı, muahede için kaynak yaratma çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Menkul Değerler ve Borsa Kurulu‘na (SEC) yapılan müracaatta Musk’ın 6,25 milyar dolar öz kaynak artırımına gittiği belirtildi. Böylece CEO’su olduğu Tesla’yı mutabakatın dışında tutmaya karar verdiğini de söyleyebiliriz.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak için yaptığı birinci ödeme planı 21 milyar dolarlık ferdî öz kaynak ve 25.5 milyar dolarlık krediyi içeriyordu. Hatta birinci etapta Tesla paylarını teminat göstererek 12,5 milyar dolarlık kredi almayı planlayan iş insanı daha sonra ek kaynak buldu ve şirketi üzerinden alacağı kredi fiyatını ise yarı yarıya düşürdü.

SEC’e yapılan son müracaatla ödeme planı yine yapılandırıldı ve 6,25 milyarlık öz kaynak artırımının akabinde araba devi resmen muahede dışı kaldı. Bunun dışında ilgili muahedenin duyurulmasından bu yana Tesla yüzde 30’un üzerinde bedel kaybı yaşadığını da belirtmekte yarar var.

Pekala siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk, Twitter konusunda hakikat bir karar mı verdi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musk-tan-geri-adim-twitter-icin-teslayi-riske-etmeyecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu