Sosyal Medya

Elon Musk’ın teşebbüsleri işe yaradı! Apple ve Twitter ortasındaki buzlar çözülüyor

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra yaptığı değişiklikler nedeniyle markalar platform üzerindeki reklamlarını teker teker geri çekmeye başlamıştı. Şirketlerin Twitter üzerinden reklamlarını kaldırmasının akabinde toplumsal medya platformu maddi olarak değerli oranda hasar görüyordu.

Apple ve Twitter ortasındaki buzlar çözüldü

Elon Musk, son gelişmelerin üzerine şirketlerin platforma reklam vermesi için yeni siyasetler izlemeye başladı. Ünlü iş insanı, dev markaların toplumsal medya platformu üzerinde tekrar reklam vermeleri için çeşitli teşvik kampanyaları başlattı.

elon muskin tesebbusleri ise yaradi apple ve twitter ortasindaki buzlar cozuluyor 0 ihuXA5np

Buna nazaran Twitter, reklam için en az 500.000 dolar ödeyen şirketlere, 1 milyon dolarla eş biçimde gösterim sağlayacak; 350.000 dolar ödeyenlere yüzde 50 oranında ek gösterim verilecekti. Platform bunlara ek olarak 200.00 dolar ödeyenlere ise harcadıklarının dörtte biri bedelinde ek reklam gösterim sağlayacaktı.

Tüm bunların yanı sıra Twitter’ın en kıymetli reklamverenlerinden birisi olan Apple’ın CEO’su ile birebir görüşme yapan Elon Musk, reklam konusunda rüzgarı bilakis döndürmeyi başarmış üzere görünüyor. Elon Musk’tan yapılan açıklamaya nazaran Apple, Twitter üzerindeki reklamlarda eski düzeyine tekrar döndü.

Twitter’ıdaki en büyük reklamveren pozisyonunda olan Apple böylelikle Elon Musk’ı büyük bir zahmetten kurtaracak. Twitter’ın çalkantılı devirde platformun en büyük 100 reklamvereninin yarısını kaybettiği argüman ediliyor. Bu firmalar ortasında T&T, CNN, Dell, DirecTV, HP, Nestle, Coca-Cola, Verizon, Volkswagen ve Wells Fargo üzere dev şirketler bulunuyor.

elon muskin tesebbusleri ise yaradi apple ve twitter ortasindaki buzlar cozuluyor 1 w1eKb8QU

Elon Musk, reklam gelirlerini eski hâline döndürmek ismine öbür büyük şirketlerin yöneticileri ile görüşme gerçekleştirebilir. Bilindiği üzere reklamlar Twitter için kıymetli bir gelir kaynağı durumunda. Yaşanan son gelişmeler ise şirketlerin Twitter’ı terk etmesine neden olmuştu.

Twitter’ın sahibi Elon Musk, yatırdığı parayı çıkarabilmek ismine önümüzdeki devirde fazla mesai harcayacak üzere görünüyor. Pekala siz Twitter reklamları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-twitter-reklamlari-geri-dondu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu