Kripto Para

Elon Musk’ın Akabinde Twitter’ı Satın Almak İsteyen Şirketlerin Sayısı Artıyor

Elon Musk kısa bir mühlet evvel Twitter’ı satın almak için 43 milyar dolarlık bir teklifte bulunmuştu. Görünüşe nazaran Twitter’a talip olan öbür şirketler de var.

Reuters’ın haberine nazaran anonim kaynaklar, özel sermaye şirketlerinin Twitter için bir paydaşlık kurmaya istekli olduğunu belirtti. Lakin kaynaklar, şirketlerin isimlerini vermeyi reddetti.

Teknoloji odaklı bir özel sermaye şirketi olan Thomas Bravo, kısa mühlet evvel toplumsal medya platformunu satın almak için Twitter ile irtibata geçmişti.

Birtakım anonim kaynaklara nazaran Apollo Küresel Management Inc’in, Twitter’ın satın alınması için finansman sağlamayı tartışıyor. Şirket, hem Elon Musk ile hem de toplumsal medya devini satın almak isteyen başka şirketler ile çalışmaya açık olduğunu belirtiyor.

Apollo ve Twitter, mevzuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Elon Musk kısa bir müddet evvel Twitter’ın paylarının bir kısmını satın alarak büyük sükse yaratmış, akabinde da tamamını satın almak için harekete geçmişti. Musk’ın bu atılımına karşılık olarak Twitter idare heyeti, çeşitli tedbirler almıştı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/elon-muskin-ardindan-twitteri-satin-almak-isteyen-sirketlerin-sayisi-artiyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu