Sosyal Medya

Elon Musk ve Twitter ortasında kritik görüşme!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma girişimi bot ve spam hesaplar yüzünden askıya alınmış durumda. Twitter’dan bu mevzu hakkında ayrıntılı bir rapor isteyen Tesla CEO’suna gerekli müsaadelerin geçtiğimiz günlerde verildiği açıklanmıştı. Elon Musk, artık ise 16 Haziran Perşembe günü Twitter çalışanları ile bir görüşme gerçekleştirerek devralma konusunda yeni bir adım daha atıyor.

Elon Musk, Twitter çalışanları ile bir ortaya geliyor

Etkinlik, Twitter CEO’su Parag Agrawal tarafından Pazartesi günü işçiye gönderilen bir e-posta ile duyuruldu. Milyarder iş beşerinin yapılacak olan toplantıda Twitter çalışanlarının sorularını yanıtlaması bekleniyor. Agrawal, gönderdiği mailde toplantıdan evvel çalışanların Musk’a soru sorabileceklerini belirtti.

Herkesin iştirakiyle gerçekleşecek toplantı ile Elon Musk Twitter’ı devralma teşebbüsünden bu yana şirketin çalışanları ile birinci sefer direkt bir ortaya gelmiş olacak. Başarılı iş insanı bu ayın başlarında, toplumsal medya şirketini anlaşmadan çekilmekle tehdit etmişti.

elon musk ve twitter ortasinda kritik gorusme 0 ZAqPOmUr

Kullanıcılar hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isteyen Elon Musk, bu isteğinin reddedilmesinin akabinde Twitter yetkililerini suçladı. Musk, yetkililere gönderdiği mektup ile spam hesaplar konusunda kendi ölçümünü yapma hakkına sahip olduğunu belirtti. O günden bu yana Elon Musk, Twitter’ı devralma sürecini bekletiyordu. Artık ise yeni gelişmeler ışığında artık mutabakatta sona yaklaşıldığına inanılıyor.

Tesla ve SpaceX CEO‘sunun bu mevzuyu toplumsal medyada gündeme getirmesi ise epey tartışıldı. Elon Musk’ın spam ve geçersiz hesapları neden göstererek anlaşmayı askıya alması, fiyatı düşürmeye çalışmak hatta muahededen çekilmek için yollar aradağı biçiminde yorumlandı.

elon musk ve twitter ortasinda kritik gorusme 1 P53mt2Lw

Bilindiği üzere Twitter idare kurulu Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifini geçtiğimiz aylarda kabul etmişti. Şirketin hisseleri ise o günden bu yana paha kaybederek Elon Musk’ın teklifinin çok altında seyrediyor.

Bakalım Elon Musk ve Twitter çalışanları ortasındaki görüşme nasıl sonuçlanacak? Pekala siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musk-ve-twitter-arasinda-kritik-gorusme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu