Sosyal Medya

Elon Musk Twitter’ın peşini bırakmıyor! CEO’ya davet yaptı

Elon Musk ve Twitter ortasındaki sular durulmuyor. Dünyanın en varlıklı insanı, 44 milyar dolarlık satın alma mutabakatından çekilmesine karşın Twitter’ın bot hesaplarıyla ilgili konuşmaya devam ediyor. Son olarak Musk, Twitter CEO’su Parag Agrawal’ı halka açık bir oturumda tartışmaya davet etti.

Elon Musk, Twitter CEO’sunu botlarla ilgili tartışmaya çağırdı

Twitter satın alma muahedesini tek taraflı olarak feshetme kararı alan Elon Musk, idare heyetinin dava açmasını istemiyor olabilir. Twitter CEO’su Parag Agrawal’a yönelik bir açıklamada bulunan Musk, platformdaki spam/bot hesap yüzdesinin doğruluğunu tartışmak istiyor.

elon musk twitterin pesini birakmiyor ceoya davet yapti 0 I96meJhM

Geçtiğimiz ay 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasından çekildiğini söyleyen Elon Musk, Twitter’daki bot sayısı bir algoritma kullanarak ölçtüğünü argüman etti. Platformdaki gerçek olmayan hesap sayısının yüzde 10’dan fazla olduğunu düşünüyor.

Musk, Twitter’dan yaptığı bir dizi açıklamada bot sayısının yüzde olarak daha fazla olduğunun kabul edilmesini istedi. Tesla CEO’su ayrıyeten Twitter yatırımcılarının bu yanlışlığa karşı harekete geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Çağrısında, “Twitter CEO’sunu Twitter bot yüzdesi hakkında halka açık bir tartışmaya davet ediyorum. Twitter’ın günlük %5’ten az geçersiz yahut spam kullanıcıya sahip olduğunu halka kanıtlamasına müsaade verin!” dedi.

elon musk twitterin pesini birakmiyor ceoya davet yapti 1 zGIMfW52

Anlaşmayı iptal etmiş olmasına karşın, Tesla CEO’sunun Twitter hakkında hala neden açıklama yaptığını bilmiyoruz. Twitter bot hesap sorunu toplumsal medyanın güvenliği için tehlikeli, bu yüzden Musk’ın radarında olması merak uyandırıyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musk-twitterin-pesini-birakmiyor-ceoya-cagri-yapti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu