Teknoloji Haberleri

Elon Musk Twitter’ın Gelirlerini 5 Katına, Kullanıcı Sayısını 4 Katına Çıkaracak! Pekala Bunu Nasıl Yapacak?

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, toplumsal medya platformunun gelirlerini 5’e, kullanıcı sayısını ise 4 katına çıkaracağını söyledi. Bunu nasıl yapacağı konusunda enteresan fikirleri var.

Elon Musk’ın Twitter satın alımının akabinde Musk’ın platformda yapmak istediği değişiklikler ve ulaşmak istediği maksatlar de ortaya çıkmaya başladı.

elon musk twitterin gelirlerini 5 katina kullanici sayisini 4 katina cikaracak pekala bunu nasil yapacak 0

New York Times’ın haberine nazaran Musk, 2028 yılına kadar Twitter’ın gelirlerini 26,4 milyar dolara çıkarabileceğini belirtti. Şirket geçen yıl 5 milyar dolarlık gelir elde etmişti.

elon musk twitterin gelirlerini 5 katina kullanici sayisini 4 katina cikaracak pekala bunu nasil yapacak 1

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Tesla’nın işvereni Elon Musk, toplumsal medya platformunun şirket ve hükümetler için ‘cüzi ücretleri’ olabileceğini açıklamıştı. Musk, Twitter’ın ‘standart kullanıcılar için’ fiyatsız olmaya devam edeceğini de vurgulamıştı.

Musk, Twitter’ın kullanıcı sayısını dört katına çıkarmak istiyor.

elon musk twitterin gelirlerini 5 katina kullanici sayisini 4 katina cikaracak pekala bunu nasil yapacak 2 GtmNu8If

Musk, 217 milyon olarak 2021 sonunda açıklanan Twitter’ın aylık kullanıcı sayısını kademeli olarak 2025’te yaklaşık 600 milyon kullanıcıya ve sonrasında 2028 yılına kadar 931 milyona çıkarmak istiyor. Bu, önümüzdeki altı yıl içerisinde aylık kullanıcı sayısının dört katından fazlasına çıkarılması manasına geliyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/elon-musk-twitter-in-gelirlerini-5-katina-kullanici-sayisini-4-katina-cikaracak-peki-bunu-nasil-yapacak-1066311

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu