Sosyal Medya

Elon Musk tesiri: Twitter eskisi kadar inançlı değil

Elon Musk, Twitter’ı uzun uğraşlar sonucu satın aldı. Lakin satın almadan evvel belirttiği üzere platformu özgürleştirme siyasetlerine da el attı. Bugün ortaya çıkan haberlere nazaran Elon Musk’ın devralmasından sonra Twitter üzerinde uydurma hesaplar arttı ve tacizler ağırlaştı artık güvenlik konusunda eskiye nazaran epeyce berbat. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Elon Musk, Twitter kullanıcılarının güvenliğini tehdit ediyor

Elon Musk, satın almadan evvel toplumsal medya platformunun daha özgür bir platform olacağını belirtmişti. Ek olarak da bunun Twitter güvenlik çerçevesinde kimsenin rahatsız olmayacağı biçimde olacağını söyledi. Lakin bugün ortaya çıkan haberlere nazaran Musk’ın söylediklerinin özgürlük kısmı gerçekleşirken güvenlik konusunda işler yolunda gitmiyor.

elon musk tesiri twitter eskisi kadar inancli degil 0 hS78grgG

Şirketin eski çalışanları Twitter için verdikleri röportajda platformda geçersiz hesapların, bilgi yanlışlarının ve çocuk istismarlarında artış olduğu açıklandı.

Eski Twitter çalışanları ile güvenlik konusunda röportaj yapan gazeteci de bahisle ilgili şu ayrıntıları aktardı:

“Twitter’da taciz benim için yeni bir şey değil. Orada dezenformasyon, komplo ve nefret haberlerini paylaşan bir muhabirim. Ancak geçen yılın büyük bir kısmında bunun tüm toplumsal medya sitelerinde giderek azaldığını fark ettim. Kasım ayında Twitter’da ise durumun kötüleştiğini fark ettim.”

“Uluslararası Gazeteciler Merkezi ve Sheffield Üniversitesi’nden bir takım, hesaptaki dataları takip ediyor. Twitter’da bana yönelik tacizin, Musk’ın vazifeye gelmesinden bu yana yılın birebir devrine nazaran üç kattan fazla arttığını ortaya çıkardı.”

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan başta yöneticiler olmak üzere birçok kişiyi işten çıkardı. Eski çalışanlar da bu röportajı verirken bundan bahsederek Twitter’ın içerik olarak yalnız bırakıldığını açıklıyor.

Eski bir Twitter elemanı, hususla röportaj açıklamasında uzmanlığı olmayan yeni bir kişinin şu anda evvelden yirmiden fazla kişinin yaptığı işle ilgilendiğini açıkladı. Ek olarak da Elon Musk’ın aylarca süren işler için yalnızca birkaç gün verdiğini ve yeniden bunların uzman olmayan şahıslarca yapıldığını belirtti.

Konuyu özetlemek gerekirse eski çalışanlar, Twitter’ın içerik ve güvenlik manasında daha berbata gittiğini açıklıyor. Elon Musk ise her geçen gün platform üzerinden yaptığı açıklamalarla Twitter’a gelecek yeniliklerden bahsediyor.

Siz okuyucularımız ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musk-twitter-icerik-guvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu