Sosyal Medya

Elon Musk durmuyor! Twitter işten çıkarmalara devam ediyor

Elon Musk, Twitter’ı devraldıktan sonra toplumsal medya platformu üzerinde şimdiye kadar büyük değişikliklere imza attı. Birinci olarak idare konseyinin işine son veren Musk, sonrasında ise çalışanların yarısını işten çıkarmıştı. Artık ise Twitter’dan yeni bir işten çıkarma atılımı daha geliyor.

Twitter yeni bir işten çıkarma daha yapıyor

Twitter’ı devraldıktan sonra maliyetleri azaltmak için işten çıkarma yoluna giden Elon Musk, birçok çalışanı ile yollarını ayırmış durumda. Evvelki periyoda nazaran yüzde 70 oranında daha az çalışanla yoluna devam eden Twitter, çalışanlarından bir kısmını daha çıkarmaya hazırlanıyor.

elon musk durmuyor twitter isten cikarmalara devam ediyor 0 YWJmgOIH

Elon Musk’ın toplumsal medya platformunu devraldıktan sonra sekizinci defa işten çıkarmada bulunuyor. Son gelen bilgilere nazaran Twitter’da en az 50 çalışanla daha yollar ayrılacak. Şirket bu sayede Elon Musk’tan sonra yaşanan gelir düşüşünü dengeleyeme çalışıyor.

Twitter’ın son işten çıkarması, reklam grubu de dahil olmak üzere birden fazla mühendislik kümesini etkileyecek. İşten çıkarmalar devam ederken şirketin ana Twitter uygulamasında ise şu anda işçi sorunu yaşandığını söylemek mümkün. Şu anda şirkette yalnızca yaklaşık 2000 işçi kalmış durumda.

Twitter işvereni Elon Musk, tekraren sefer Twitter’ın finansal çöküşün eşiğinde olduğunu belirtti. Şirket, gelirlerini artırmak için bu yılın başlarında satış grubunu de yeniledi. Fakat son gelen bilgilere nazaran Twitter şimdi istenilen düzeyde gelir elde etmeyi başarmış değil.

YouTube video

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitter-isten-cikarma-devam-ediyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu