Yaşam

Elon Musk Adeta ‘Sığıntı Gibi’ Yaşadığını Açıkladı

250 milyar doları aşkın servetiyle dünyanın en varlıklı insanı olan Elon Musk, enteresan ömür şekli ve kişiliğiyle de daima gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda eski sevgilisi Grimes’ın ‘yoksulluk sonunun altında’ yaşadığını söylediği Elon Musk, bugün yeni bir açıklamayla daha gündeme geldi.

TED bünyesinde Chris Anderson’ın görüntüsüne konuk olan Elon Musk, şu anda rastgele bir meskene sahip olmadığını açıkladı. Rastgele bir yata da sahip olmayan yahut tatil de yapmayan Musk, konaklama gereksinimini nasıl giderdiğini de şu formda paylaştı:

Tüm konutlarını satan Elon Musk, arkadaşlarında kalıyor…

elon musk adeta siginti gibi yasadigini acikladi 0 qEy7FMXy

“Şu anda bir yerim bile yok, resmen arkadaşlarımın konutunda kalıyorum. Tesla’nın mühendisliğinin birçoklarının bulunduğu Bay Area’ya seyahat edersem, arkadaşlarımın boş yatak odaları ortasında dönerim.”

Şahsî uçağını daha fazla çalışmak için avantaj olarak görüyor

Elon Musk, Anderson’ın birçok insanın gelir eşitsizliği nedeniyle milyarderler konusunda şikâyetçi olduğu yorumunu da şu formda cevapladı:

“Tabii ki şahsî tüketime yılda milyarlarca dolar harcıyor olsaydım çok problemli olurdu, ancak durum bu türlü değil. Ferdî tüketimim yüksek değil de değil. Yani, tek istisna uçak, fakat şayet uçağı kullanmazsam çalışmak için daha az saatim olur.”

Elon Musk, Mayıs 2020’de sahip olduğu tüm konutları satma ve hiçbir meskene sahip olmamaya karar verdiğini açıklamıştı. Ağustos 2021’de Insider tarafından paylaşılan bilgiler, Elon Musk’ın 50 bin dolar pahasında küçük bir prefabrik konutta yaşadığını ortaya koymuştu.

Kaynak: https://www.webtekno.com/elon-musk-siginti-gibi-yasadigini-acikladi-h122852.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu