Oyun

Elden Ring Sevenler Bunları da Sevdi: Açık Dünyasıyla Oyun Severlere Keyifli Bir Oynanış Vadeden 11 Oyun

Açık dünyasında oyunculara yeni bir boyut yaratan Elden Ring’e benzeyen görüntü oyunları oynayışınıza öbür bir kapı aralayacak! ????

1. The Elder Scrolls V: Skyrim

elden ring sevenler bunlari da sevdi acik dunyasiyla oyun severlere keyifli bir oynanis vadeden 11 oyun 0 dYDTmkSc

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ve bir RPG (Role-Playing Game) oyunu olan The Elder Scrolls V: Skyrim, Bethesda Softworks tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyun, Skyrim isimli kurgusal bir ülkede ana karakterin, Alduin isimli bir ejderi öldürme serüvenini husus almaktadır.

2. Dying light 2

elden ring sevenler bunlari da sevdi acik dunyasiyla oyun severlere keyifli bir oynanis vadeden 11 oyun 1

Virüse karşı kaybeden insanlığın son yerleşkelerinden olan Harran kentinde geçen kıssada hayatta kalmaya çalışmak ve kayıp kız kardeşi bulmak Dying light 2’nin ana konusunu oluşturuyor. Tam bir parkur oyunu! Oynadıkça artan çevikliğin ve çeşitli yeteneklerin hayatta kalmanı ve gelişmeni sağlarken, seninle birlikte gelişen düşmanlarla savaşın hiç bitmiyor. Oyunun başından kolay kolay ayrılamayacakmışız üzere görünüyor.

3. Red Dead Redemption 2

s 107cbacfd5e4b156aacfc4cb363a5c80dee6d881

On dokuzuncu yüzyılın sonlarında Van der Linde çetesinin başarısız bir soygun teşebbüsüyle başlayan oyunda ana tema, peşinde ülkenin federal casuslarının ve ödül avcılarının olduğu Van der Linde çetesi üyelerinin hayatta kalma uğraşıdır diyebiliriz. Oyunda belini doğrultmaya ve hayatta kalmaya çalışan çetenin aksiyon dolu serüvenini görüyoruz.

4. Sea of Thieves

elden ring sevenler bunlari da sevdi acik dunyasiyla oyun severlere keyifli bir oynanis vadeden 11 oyun 3 6FrRBg6J

Korsanlığı iliklerinize kadar yaşayabileceğiniz bir oyun olan Sea of Thieves, Rare isimli Görüntü oyunu dizayncısı olan firma tarafından geliştirilen bir oyundur. Bir aksiyon macera oyunu olan Sea of Thieves’te açık denizlere yelken açarak keşfe çıkacak, gerektiğinde savaşacak gerektiğinde yağma yapacaksınız. Zira bir efsane kolay yetişmiyor!

5. Middle-earth: Shadow of War

elden ring sevenler bunlari da sevdi acik dunyasiyla oyun severlere keyifli bir oynanis vadeden 11 oyun 4 TyQnyJr2

Yüzüklerin Efendisi serisi hayranlarının gözlerinden kalpler çıkartacak bir oyun olan Middle-earth: Shadow of War, gizemli bir biçimde tekrar hayata dönen  Talion’la birlikte şekilleniyor. Ordular kurarak Mordor’u yenmeye çalıştığınız oyunda en dikkat çeken öznellikler ise Motion Capture tekniği ve Nemesis System’inin kullanılması Shadow Of War’u bambaşka bir boyuta taşıyor.

6. Days gone

elden ring sevenler bunlari da sevdi acik dunyasiyla oyun severlere keyifli bir oynanis vadeden 11 oyun 5 QVH3zwnn

Bir ganimet avcısı olan Deacon St. John’u canlandırdığımız bu oyun, açık dünyasının her noktasında vefatı barındırıyor ve oyunculara da global salgın sonrası Oregon eyaletinde hayatta kalması düşüyor. Her gün kovalanoyr ve izleniyorsun ve bu durumdan sağ çıkmaya çalışıyorsun. Savaşa hazır mısın? Hazırsan başlayalım!

7. Lords of the Fallen

s e5e66cbb6f7fe115220d1b556a3ddee0c0112c9d

Kısıtlı açık dünyasında hiç sıkılmadan keyifle oynayacağınız bir oyun olan Lords of the Fallen souls-like cinsinin hoş örneklerinden. Bir rol yapma görüntü oyunu olan Lords of the Fallen’da Harken isimli bir karakteri canlandırıyoruz. İnsanlığın tabiatındaki kötülükle savaşmasına müsaade edilen bir günahkar olan Harken’in seyahati böylece başlamış oluyor. Sonrasında gelsin çılgın dövüş sahneleri ve aksiyon dolu bir hikâye!

8. Mortal Shell

elden ring sevenler bunlari da sevdi acik dunyasiyla oyun severlere keyifli bir oynanis vadeden 11 oyun 7 XOKMpBVA

İnsanvari bir canlıyı oynadığımız oyunu keşfetmek büsbütün oyuncuların elinde! Birçok taraftan Dark Souls tipine ilişkin özellikler barındıran Mortal Shell, souls-like cinsinin özelliklerine sahip bir ilerleyişe sahiptir. Yani dünya hakkında karakterin bir şeyler yapması bekleniyor. Bu bir şeylerden kasıt ise kayıp kahramanların ‘shell’ ismi verilen kabuklardan içinde bulunduğumuz dünyayı anlamaktan geçiyor. İsminin hakkını veren bir rol yapma görüntü oyunu!

9. Bloodborne

elden ring sevenler bunlari da sevdi acik dunyasiyla oyun severlere keyifli bir oynanis vadeden 11 oyun 8 YQlNv4n2

İçinde bulduğunuz dünyayı kendinizin keşfettiği bir oyun olan Bloodborne görüntü oyununa ayrıntılı bir karakter tasarımı yaparak başlıyorsunuz. Bu karakter yaratımında en dikkat edilmesi gerekilen nokta ise kökeninizi seçerken güzel düşünmenizdir. Bol aksiyonlu bir rol yapma oyunu daha!

10. Assassin’s Creed Valhalla

elden ring sevenler bunlari da sevdi acik dunyasiyla oyun severlere keyifli bir oynanis vadeden 11 oyun 9

Birçok serisinin bulunduğu Assassin’s Creed, Valhalla oyununda da bizleri açık dünyasında eşsiz bir gezintiye çıkararak, bol aksiyon içeren serüvenine dahil ediyor. Bir Viking savaşçısı olarak düşmanlarla savaş, kazan, ele geçir ve bu sayede bölgeni ve egemenliğini büyüterek sağlamlaştır. Unutma Valhalla Viking için cenneti söz eder…

11. Legend Of Zelda

s 8482287144ac27522ee6fc0a974d11cf0aec7039

Oyun, Nintendo tarafından geliştirilip yayınlanan aksiyon, macera, rol yapma ve bulmaca oyunlarının içeren bir görüntü oyunu. Karakterimiz Link, Overworld isimli geniş bir dünyada doruktan görünümle denetim edilir ve oyun boyunca periler, tüccarlar üzere farklı rehberler ona yardımcı olmak için şifreli ipuçları verirler. Link, dokuz yeraltı zindanını bulup yaratıklarla savaşmalı ve Zelda’yı kurtarmalıdır!

Kaynak: https://onedio.com/haber/elden-ring-sevenler-bunlari-da-sevdi-acik-dunyasiyla-oyun-severlere-keyifli-bir-oynanis-vadeden-11-oyun-1052995

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu