Donanım

Ekran kartı almak isteyenlere müjde: Fiyat düşüşü için tarih verildi!

Tüm dünyada çip krizine bağlı olarak teknolojik aygıtlarda belli bir pahalılık kelam konusu. Bu alanda en büyük darbeyi yiyen eserlerin başında hiç kuşkusuz ekran kartları geliyor. Lakin, bilgisayar donanım şirketi Corsair’ın hususa ait birtakım iddiaları bulunuyor.

Ekran kartları, 2022’nin ikinci yarısında dünya fiyat listesinin altına düşebilir

Corsair, çok yakında ekran kartı dünyasında indirim halinin kullanıcılar beklediğini belirtti. O denli ki fiyat listesinin de altına inebileceğini belirten şirketin CEO’su Andy Paul, bunun için 2022’nin ikinci yarısının beklenmesi gerektiğini belirtti. Böylelikle bilgisayar toplayan kullanıcılar için bir fırsat yaklaşıyor.

ekran karti almak isteyenlere mujde fiyat dususu icin tarih verildi 0 dghOGBtX

Ülkemizdeki ekonomik koşullar baz alındığında bu güzelleşmenin ne kadarlık bir değişime uğrayacağı meçhul. Lakin öngörülen olumlu temel büyüme eğilimleri gerçekleşirse öteki değerli ünitelerde de gözle görülür indirimler olabilir. Öte yandan hususa ait olarak Corsair’in CEO’su Andy Paul, şu tabirleri kullandı.

GPU kart fiyatlarının yakın vadede olması gereken yere geri dönmesini bekliyoruz. Tahminen de fiyat listesinin altında indirimli GPU ve CPU eserlerinin piyasaya sürülmesi ve makul fiyatlara alınmasıyla birlikte 2022’nin ikinci yarısı ve 2023’te kendi kendine yapılan oyun bilgisayarı etkinliğinde bir artış görmeyi bekliyoruz. Etraf Ünitelerinde de benzeri bir olumlu eğilim görüyoruz.

ekran karti almak isteyenlere mujde fiyat dususu icin tarih verildi 1 4YpgKZEN

En kıymetli ünitelerden birisi olan ekran kartlarında ön görülen indirimlerin olmasıyla bilgisayar toplama konusunda ağırlaşma bekleniyor. Ek olarak son devirde tanınan hale gelen kripto madenliciği için de değerli bir fırsat olarak görülebilir. Öte yandan bu türlü bir ön görünün neye dayanarak yapıldığı şimdi bilinmiyor. Olayın çip kriziyle direkt bağlantısı merak konusu.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/ekran-karti-almak-isteyenlere-mujde-fiyat-dususu-icin-tarih-verildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu