Sosyal Medya

EGM’den Sosyal Medyadaki Mülteci Hesapları Hakkında Açıklama

Ülkemizde uzun müddettir vakit zaman gündeme gelen sığınmacı ve mülteci sorunu, bilhassa son haftalarda toplumsal medyada yayımlanan imajlarla daha da ağır bir biçimde tartışılmaya başladı. Her geçen gün mültecilere yönelik yeni tezler ortaya atan manzaralar paylaşılmaya devam ederken, bugün Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bir açıklama geldi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, toplumsal medya hesaplarından paylaştığı basın açıklamasında birtakım hesapların kendilerini ‘Afgan, Pakistanlı’ hesaplar üzere gösterdiğini ve ülkede iç karışıklık çıkarmak hedefiyle paylaşım yaptıklarını belirtti. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kelam konusu açıklaması şu şekildeydi:

“Gerekli incelemeler başlatılmıştır”

egmden sosyal medyadaki multeci hesaplari hakkinda aciklama 0 VvkhiwXI

“Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir. 

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında sosyal medya platformlarında açık kaynaklardan kolaylıkla elde edilebilecek provokatif görüntüler ile kendilerini ‘Afgan, Pakistanlı’ hesaplar gibi göstererek ülkemizde iç karışıklık çıkarmak amacıyla dezenformasyon içerikli paylaşımlar yapıldığı görülmüş olup gerekli incelemeler başlatılmıştır.

Bu ve benzeri operasyon hesaplarına fırsat verilmeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Türkiye’de toplumsal medya paylaşımları üzerine yaşanan tartışmalardan kimileri şu biçimdeydi:

Kaynak: https://www.webtekno.com/emniyet-genel-mudurlugu-multeci-hesaplari-aciklama-h123363.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu