Kapat

‘Eczanem Nerede’ Uygulaması Hizmete Girdi

Türkiye Eczacıları Birliği (TEB) mobil programı bugün itibariyle yayınlandı.Android ve İOS kullanıcılarının hizmetine sunulan uygulama, bulunduğunuz konuma en yakın eczaneleri ve iletişim bilgilerini görmenizi sağlıyor.

Neredeyse hepimiz gecenin bir yarısı nöbetçi eczane arayışına girmişizdir.Neyse ki akıllı telefonlarımızda uygulamalar, başka durumlarda da bulunduğu gibi bu hususta da yardımımıza koşarak, bizlere en yakın eczaneyi gösteriyor.Bugün itibari ile bu uygulamalara bir yenisi daha eklendi.

Türk Eczacıları Birliği doğrultusunda tasarlanan ‘Eczanem Nerede’ programının teknolojik altyapısı Başarsoft tarafından sağlanılıyor.Android ve İOS platformlarında indirilmeye sunulan, tamamiyle ücretsiz olan bu programın veri tabanı, 54 Eczacı Odası doğrultusunda anlık olarak güncelleniyor.

Türkiye’de 26 bin 416 eczaneden nöbet ve adres bilgileri sağlayan, konumunuz da tespit edilen eczaneleri ve nöbetçi eczaneleri gösteren uygulama, onlara ait iletişim numaralarını ve yol tariflerini de veriyor.

‘Eczanem Nerede’ programı ile alakalı bir basın toplantısı düzenleyen Türkiye Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, Biz, Türkiye’nin her yerinde kesintisiz sağlık ve ilaç hizmeti veren bir mesleğin mensubu olarak, halk sağlığını da her şeyin üstünde tutuyoruz dedi. Aynı zamanda yanlış bilgiyle ve yanlış yönlendirmelerle de her daim mücadele ettiklerini de dile getirdi.Eczanem Nerede programı için ise işte bu anlayışın bir çıktısı dedi.

Eczanem Nerede programını telefonunuzdan Google Play Store ve App Store platformlarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

4 0 0 0 0 0

“‘Eczanem Nerede’ Uygulaması Hizmete Girdi” üzerine 1 yorum

  1. Zeliha says:

Yorumlar kapalı.