Sıradaki içerik:

Assassin’s Creed II, Child of Light ve Rayman Legends Ücretsiz Oldu!

e
sv

Eba Asistan Erişime Açıldı!

336 okunma

Corona virüs salgını nedeniyle evlerden takip edilen uzaktan eğitimin adresi olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA)‘dan yeni bir hizmet erişime açıldı. Türk mühendislerin ilerlettiği suni zeka destekli EBA Asistan, soruları hemen cevaplayacak.

Yapay zeka destekli EBA Asistan soruları yanıtlayacak

Dünyada ilan edilen Corona virüs pandemisinin Türk eğitim sistemine olan etkisinin neticesi olarak aşağı yukarı bir aydır 1. sınıf ile 12. sınıf öğrencileri dahil olmak üzere bütün öğrencilerin eğitimi evden sürdürülmeye başlanmıştı.

EBA sistemi altyapısı ile sürdürülen dersler, internetten ya da EBA TV kanalından takip edilebiliyor. Öğenci ve velilerin sorduğu soruları anlık olarak suni zekasıyla cevaplayabilecek EBA Asistan, erişime açıldı. EBA Asistan, MEB eksperleri doğrulusunda tespit edilen 10 ana başlık içerisinden en çok sorulan yüze yakın soruya anlık olarak cevap verebiliyor.

Şifre yenileme, şifre alma, imtihan durumu, ders uygulaması öğrenme, öğretmenlerle iletişime geçme gibi geniş konulardaki soruların cevaplarını yapılan veri tabanından bularak cevaplayabilen yeni uygulama, natural dil işleme ve makine öğrenmesi teknolojilerini de aktif bir şekilde kullanıyor.

Peki öğrenci ve veliler EBA Asistan’a nasıl ulaşır?

EBA resmi internet sitesine girdiğinizde ekranın sağ alt köşesinde sorularınızı yanıtlamak üzere gülen surat ifadesi yer alıyor. Akıllarındaki sorulara hemen cevap almak isteyen öğrenci ve veliler, bu ifadeye tıklayarak sanal asistana soru sormaya başlayabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.