E-Bay, StubHub’u Satılığa Çıkardı!

1 dk


EBay Inc, bilet satış birimi StubHub’ı Viagogo Ltd’ye 4.05 milyar $ nakit karşılığında satıyor.

Şirket, e-ticaret büyüklüğünün aktivist yatırımcıların birtakım işlerini durdurma baskısı altına girmesinden aşağı yukarı bir sene sonra pazartesi günü yaptığı bildirimde bulundu.

Ocak ayında, aktivist yatırımcılar Elliott Management Corp ve Starboard Value, eBay’i bilet satış işini ve eBay Classifieds Group’u şirketin değerini iki katına çıkarabilecek bir planın bir parçası olarak satmaya çağırdı.

Elliott, StubHub’a 3,5 milyar dolar ve 4,5 milyar dolar arasında değer verirken, eBay 8 milyar ila 12 milyar dolar arasında sınıflandırdı.

Aktivist yatırımcıların talebinin sonrasında eBay, Mart ayında idare kurulunda farklılık yaptı. Proxy yarışmasını engellemek amacıyla aktivist yatırımcılarla oluşturulan anlaşmanın bir parçası olarak StubHub ve eBay Classifieds işletmelerinin gözden geçirildiğini duyurdu.

Çevrimiçi satıcı daha evvelce aktivist yatırımcıların amacı olmuştu. 2014 senesinde, Carl Icahn eBay’den şirketin 2015 senesinde takip ettiği bir atılım olan ödeme birimi PayPal’ı kapatmasını istedi.

2020 seneının ilk çeyreğinin sonuna kadar kapanması beklenilen anlaşma, şirketin yenilenen idare kurulu ile olan farklılığını takiben Eylül ayında eski CEO Devin Wenig’in çıkışından sonra geldi.

E-ticaret şirketinin istikbal sene sınıflandırılmış reklam işletmesiyle alakalı bir güncelleme yapması bekleniyor.

Geçen ay, eBay, Amazon.com ve Walmart Inc’den yoğun bir rekabetle karşı karşıya kaldığından, tatil çeyrek gelirini ön görülerin altında ön görü ediyor.

EBay’in hisseleri Pazartesi günü erken işlemlerde 36.43 $ ‘dan% 3.7’ye yükseldi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

41
5 Paylaşım, 41 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir