HuaweiTelefonlar

Dxomark: Huawei Mate 30 Pro 5G Yeni Kamera Kralı

Kamera incelemeleriyle bilinen Fransa merkezli web sitesi – DxOMark – en son Huawei Mate 30 Pro 5G için derecelendirmelerini yayınladı. Daha önce sitede incelenen Mate 30 Pro’ya çok benzer bir cihaz. Nitekim, iki el cihazı arasındaki tek fark SoC’larında kullanılan litografi teknolojisidir: Kirin 990’da 7nm ve Kirin 990 5G için 7nm + EUV; ikincisi de elbette yerleşik bir 5G modem ile geliyor.

DXOMARK: HUAWEİ MATE 30 PRO 5G YENİ KAMERA KRALI

dxomark teknobizdeyiz
Dxomark: Huawei Mate 30 Pro 5G Yeni Kamera Kralı 6

Bununla birlikte, skoru temsil eden resimde görebildiğimiz gibi, telefonun 5G versiyonu öncekinden daha iyisini yaptı; büyük olasılıkla daha iyi kamera yazılımı optimizasyonu nedeniyle. 123 puanla grafikteki en iyi kameralı telefon.

Her iki durumda da, fotoğraflardan başlayarak kamera incelemesine geçelim. Burada Huawei Mate 30 Pro 5G, test edilen çoğu koşulda yüksek düzeyde ayrıntı ve doğru hedef pozlaması gösterdi. Akıllı telefon aynı zamanda dış mekanlarda çekim yaparken ve düşük gürültüde hoş renkler yakaladı.

dxomark teknobizdeyiz 1
Dxomark: Huawei Mate 30 Pro 5G Yeni Kamera Kralı 7

Bokeh modunda, doğru bir derinlik tahmini ve iyi bir dinamik aralık vardı. Bu arada, yakınlaştırılmış fotoğraflarda, yakın mesafeden orta menzile iyi detaylar koydu.

Eksileri üzerine hareket. Huawei’nin amiral gemisi, parlak ışıkta bazı vurgulama kırpıntılarına ve iç mekan koşullarında zaman zaman renk gölgelemeye sahipti. Bazı durumlarda renkler bokeh modunda doygunluktan yoksundu ve akıllı telefon, LED flaş dahil olduğunda pozlama ve beyaz dengesinde çok iyi davranmadı.

huawei teknobizdeyiz
Yukarıdaki tüm faktörler Huawei telefonuna fotoğraflar açısından 134 puan kazandı.

Videolarda, akıllı telefon bunun yerine 102 puan aldı ve bu da platformdaki en yüksek puan. Mate 30 Pro 5G, çoğu koşulda iyi ayrıntı oluşturma ve doğru hedef pozlama göstererek puan elde etti. Ayrıca burada gürültü iyi kontrol edildi, açık havada ve iç mekanlarda iyi bir renk ve etkili stabilizasyon vardı. Son olarak, otomatik odaklama hızlı, doğru ve tekrarlanabilirdi.

Negatiflere gelince, ahizenin çoğu koşulda geçici olarak yanıp sönen bir sesi ve ara sıra hafif renk kararsızlıkları vardı.

Yani, bir kez daha, Huawei Mate 30 Pro 5G, DxOMark’ın sıralama sisteminin yeni lideri. Mate 30 Pro, Xiaomi Mi CC9 Pro ile birlikte hala ikinci sırada yer aldığı için tacı kaybetmediği için değil.

dxomark teknobizdeyiz 2
Dxomark: Huawei Mate 30 Pro 5G Yeni Kamera Kralı 8

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu