Sıradaki içerik:

MIUI 12 Global Sürümü Yayınlandı! İşte Yeni Özellikler

e
sv

Dünyanın En Yaşlı Oyuncusu Olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na Girdi!

164 okunma

Video oyunları, birçok kişi için farklı anlamlar ifade edebiliyor. Bazı insanlar sadece vakit geçirmek için oyun oynarken, bazı insanlar da oyunların altında yatan hikaye için oynuyor. Rekabetçi oyunlardan tutun da, açık dünya oyunlarına kadar birçok oyun türü mevcut. Ancak genel kanı, bu oyunları daha çok gençlerin oynadığına dair. Dünyanın en yaşlı oyuncusu Hamako Mori ise bu kanıyı değiştirmek istiyor.

Dünyanın en Yaşlı oyuncusu Hamako Mori tam 90 yaşında!

Japonya’da yaşam sürdüren Hamako Mori, tam 90 yaşında. 39 senedir bilgisayarda ve konsolda oyun oynadığını bildiren Mori, en ihtiyar oyuncu olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na girdi. Mori’nin birde YouTube kanalı mevcut. 2015 senenin kurduğu Gamer Grandma adlı kanal, şimdilerde 250 bin aboneye sahip. Japonya’da gerektiğince tanınmış olan kanal, aktif olarak devam ediyor.

Dünyanın en yaşlı bilgisayar oyuncusu 90 yaşındaki Mori rekorlar kitabına girdi (DHA)

39 senedir Aralıksız video oyunu oynadığını bildiren Hamako Mori, YouTube kanalında oyun oynamanın yanı sıra ürünlerin kutu açılışlarını ve araştırmalarını de yapıyor. Mori’nin en çok tercih edilen oyunu ise, nerdeyse bütün oyuncular doğrulusunda tanınan Grand Theft Auto serisi. Konuyla alakalı Mori, “Bu kadar uzun yaşadıktan sonra oyun oynamanın doğru seçim olduğunu daha iyi anlıyorum. Hayatımdan aslında beğeni alıyorum” açıklamasında bulundu.

Dünyanın en ihtiyar oyuncusu Hamako Mori, şimdilerde Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Oyun oynama tutkusu ile alakalı açıklama yapan Mori, “Çok keyifli gözüküyordu. Sadece çocuklar oyun oynasaydı adil olmazdı diye düşündüm” ifadelerini kullandı. Mori ayrıca, gençlerin yanısıra ihtiyarların da detaylı platformda oyun oynayabileceğini belirtti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.