Sıradaki içerik:

Call of Duty: Warzone’da Hızlı Para Kazanma Taktikleri

e
sv

Dünyanın En Hızlı Kamerası Açıklandı!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Saniyede 70 trilyon kare hızında, nükleer füzyon ve radyoaktif molekül bozulmasını belgelemek için yeterince hızlı.

 • Bilim adamları saniyede 70 trilyon kare çekebilen yeni bir kamera geliştirdiler.
 • Mucitlerden biri, yeni süreci sıkıştırılmış ultra hızlı spektral fotoğrafçılık veya CUSP olarak adlandırıyor.
 • Çalışma , Nature Communications’ın 29 Nisan Ayında yayınlandı.

Kameralar, aksi takdirde fark edilmeyecek fenomenleri deneyimlememize izin verdiği kadar, görüntüleme hızları hala her şeyi görme yeteneğimizi temelden sınırlar . Şimdi, California Teknoloji Enstitüsü’ndeki bilim adamları bunu değiştirmeyi umuyorlar.

ZORUNLU OKUMA ÖZELLİĞİ

Bir de yeni kağıt dergisinde yayımlanan Nature Communications , bilim adamları bir aklı almaz 70 yakalayabilir yeni bir görüntüleme tekniği ana hatlarını trilyon saniyede kare.

Silikon sensörlere dayanan önceki görüntüleme gelişmeleri saniyede milyonlarca kareye kadar hız kazandı, Caltech’in tıp mühendisliği ve elektrik mühendisliği profesörü Lihong Wang, Popular Mechanics’e anlatıyor . Ama bu yine de gözlemlemek ve gelen fiziksel dünyanın en kısacık merak ve bazı belgelemek için neredeyse yeterince hızlı değil nükleer füzyon için, ultra kısa darbeler picoseconds (10 mertebesinde ışığın -12 floresan radyoaktif çürümeye, saniye) molekülleri.

POPULAR MECHANİCS’TEN DAHA FAZLASI

Bilim adamları genellikle bu ultra hızlı olayları, istenen olayı birkaç kez tetikleyerek ve farklı bir zaman aralığında tekrar tekrar gözlemleyerek incelerler. Genellikle kimyasal reaksiyonları incelemek için kullanılan bu doğrusal olmayan yaklaşıma pompa-prob yöntemi denir.

Akıllı olsa da, ultra hızlı olayların görüntülerini gerçek zamanlı olarak oluşturmak hala imkansızdır, bu da yalnızca tekrarlanabilir görevlerin bundan faydalanabileceği anlamına gelir.

Wang’ın sıkıştırılmış ultra hızlı spektral fotoğrafçılık (CUSP) olarak adlandırdığı tekniği, her biri sadece bir femtosaniye veya saniyenin dörtte biri kadar süren kısa lazer ışığı darbeleri kullanır. Gelişmiş süreci iki adımda düşünmek en kolayı: görüntüleme ve aydınlatma.

İlk olarak, görüntüleme aşamasında, değiştirilebilir bir lens sistemi eldeki sahneyi yakalar ve ışık yolunu iki ayrı akıma böler. Bu yollardan birinde, harici bir kamera dağılmamış görüntüyü yakalar.

Diğerinde, bir dijital mikromirror cihazı görüntüyü sahte bir ikili desene kodlar ve bir ışık kameranın giriş portuna iletir, bu da ışık yoğunluğunun nabzındaki değişimi ölçer.

Çizgi kameralar çoğunlukla kendi kendini süren otomobillerin çevrelerindeki dünyayı “görmek” için kullandıkları lidar sistemlerinde kullanılır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.