Sıradaki içerik:

Facebook, Android ve Web İçin Bulut Oyun Hizmetini Duyurdu

e
sv

Dünyanın En Hızlı İnternete Sahip Operatörü Açıklandı

930 okunma

Ookla, SpeedTest verilerinden faydalanarak dünyanın en hızlı mobil internetine sahip operatörlerini açıkladı. Birleşik Arap Emirlikleri odaklı Etisalat, ortalama 115,89 Mbps sürat ile birinci sırada yer aldı.

Birleşik Arap Emirlikleri odaklı telekomünikasyon operatörü Etisalat, Ookla doğrulusunda dünyanın en süratli mobil operatörü ilan edildi. Ookla doğrulusunda yapılan bağımsız testlere göre Etisalat, dünyanın rastgele bir bölgesinde hizmet veren mobil operatörlerden çok daha yüksek bir mobil internet sürati sunuyor.

Ookla’nın açıkladığı bilgilere göre Etisalat, 115,89 Mbps ortalama indirme süratiyle Ookla’nın Speed Score kategorisinde 98.78 ortalama puan almış durumda. Ookla Speedtest bilgilerine göre Speed Score kategorisinde 90’ın üstünde bir ortalama puan almayı başaran diğer bir operatör bulunmuyor.

Ookla SpeedTest’e göre en süratli mobil internete sahip operatörler

Etisalat, 2020’nin hem 1. çeyrek-2. çeyrek döneminde hem de 2. çeyrek-3. çeyrek döneminde en süratli mobil internet; ilaveten 2019’un 3. çeyrek-4. çeyrek döneminde de en süratli sabit geniş bant internet kategorilerinde Speedtest Ödülünün sahibi olmuştu. Şirket, şimdi ise en süratli mobil internete sahip olduğunu adeta kanıtlamış oldu.

Speed Score kategorisindeki diğer operatörlere baktığımızda Güney Koreli SK Telecom’un 89 ortalama puan ile ikinci sırada yer aldığını görüyoruz. Katarlı Ooredoo üçüncü, Bulgar Vivacom dördüncü, T-Mobile Hollanda ise beşinci sırada yer alıyor. Listenin ilk 10 esnasında Türkiye’de hizmet veren rastgele bir mobil operatör bulunmuyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.