Gündem

Dünyada Vatandaşlığın En Ucuza Satın Alındığı 3 Ülkeden Biriyiz

Tüm dünyada birçok ülkede vatandaşlık makul yatırım programları ile sunuluyor lakin Türkiye kadar ucuza vatandaşlık alınabilen çok az ülke var.

dunyada vatandasligin en ucuza satin alindigi 3 ulkeden biriyiz 0

En ucuz vatandaşlık sunan Antigua ve Barbuda’da bir ailenin bu ada ülkesinin pasaportuna sahip olabilmesi için 140 bin dolar ödemesi kâfi. 2’nci ucuz ülke Dominik. Bir kişinin 200 bin doları ülkede oluşturulan fona yatırması ailesi ile birlikte ülke pasaportuna sahip olmaları için kâfi. Üçüncü sırada ise Türkiye var, ülkemizde hala 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı ile vatandaşlık sahibi olunabiliyor. Üstelik bu vatandaşlık hakkı tüm aileye tanınıyor.

Granada bile daha değerli

dunyada vatandasligin en ucuza satin alindigi 3 ulkeden biriyiz 1 rlipviJd

Sözcü’den Hasret Ermiş Beyhan’ın haberine nazaran Türkiye’den vatandaşlık almak, bir Karayip ülkesi olan St. Lucia’dan bile ucuz. Bu adada vatandaşlık için 300 bin dolarlık gayrimenkul satın almak gerekiyor.

En ucuz vatandaşlık sahibi olunan 5’inci ülke olan Granada’da aile uzunluğu vatandaşlık için 350 bin dolar yatırım gerekiyor.

Süreçler 4 ayda tamamlanıyor

dunyada vatandasligin en ucuza satin alindigi 3 ulkeden biriyiz 2 73KNjF5b

Türkiye vatandaşlığı almak isteyenlere hizmet veren pek çok küresel danışmanlık şirketi var.

Bu şirketlerin internet sitelerinde TC vatandaşlığı süreçlerinin problemsiz biçimde müracaattan itibaren 120 gün içinde tamamlandığı tabir ediliyor.

TC vatandaşlığının avantajları ortasında Japonya ve Singapur üzere 110 ülkeye vizesiz ya da kapıdan vize alarak girme imkanı ve ABD’den 5 yılda bir yenilemeli yatırımcı vizesi alabilme imkanları sayılıyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/dunyada-vatandasligin-en-ucuza-satin-alindigi-3-ulkeden-biriyiz-1066608

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu