Dizi & Film

Dünyaca Ünlü ‘Succession’ Dizisinin Emmy Ödüllü Başrol Oyuncusu Jeremy Strong Hakkında Merak Edilenler

Son yılların en ünlü dizilerinden olan ‘Succession’ın sıkıntısı bitmeyen ortanca çocuğu Kendall Roy karakteri ile hayatımıza giren Jeremy Strong oyunculuk performansıyla sık sık kendisinden kelam ettiriyor. Pekala Jeremy Stron kimdir, kaç yaşında, çok tartışılan ‘metot oyunculuğu’ konusu tam olarak nedir? Oyuncu hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları derledik! ????

Kaynak: https://www.newyorker.com/magazine/20…

2018 yılında Amerika’nın HBO kanalında yayınlanmaya başlayan ‘Succession’ gerek sürükleyici öyküsüyle, gerek başarılı oyuncu takımıyla tüm dünyayı kasıp kavurdu ve geçtiğimiz sene 3. dönem finalini yaptı.

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 0 GnVLCVhM

Amerikalı medya işvereni Logan Roy’un zenginlik ve şatafat içinde yaşayan çocuklarının girdiği güç hengamesini mevzu alan kara mizah çeşidindeki dizinin ülkemizde de hatırı sayılır bir seyirci kitlesi var.

Dizide hiç tartışmasız yıldızı en çok parlayan isimlerden biri, ailenin sıkıntısı bitmek bilmeyen ortanca çocuğu Kendall Roy karakterini canlandıran oyuncu Jeremy Strong oldu.

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 1 nkpuTjVD

Pekala fevkalade bir oyunculuk performansıyla Kendall karakterine hayat veren Jeremy Strong kimdir, kaç yaşındadır, sizler için araştırdık!

25 Aralık 1978 yılında Amerika’da doğan Jeremy Strong her vakit hayalini kurduğu oyunculuk mesleğine 2004 yılında eğitim aldığı Yale Üniversitesi’nde başlamış.

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 2 JnRJqaAQ

New York’a taşındıktan sonra uzun bir müddet oyunculuk yapma imkanı bulamadığını, bu süreçte garsonluk üzere çeşitli işler yaptığını anlatıyor kendisi.

2016 yılında sinema senaristi olan eşi Emma Wall ile Danimarka’da dünya konutuna giren Jeremy Bey’in bu memnun evliliğinden 3 çocuğu var.

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 3 pDVZrztK

Şu an 43 yaşında olan oyuncu ayrıyeten işkolik bir Oğlak burcu, uzunluğu ise 179 santimetre! En büyük hobisi de kitap okumakmış.

Kendisinin bugüne kadar yer aldığı en ünlü dizi ve sinema projeleri ortasında 2012 yılında vizyona giren Zero Dark Thirty,

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 4 yNPu6Ew3

The Big Short (2016)

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 5 YmPkYaGv

Selma (2014)

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 6

Amerika’nın CBS kanalında yayınlan ünlü dizi The Good Wife,

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 7 b1TNC7al

Son olarak da 2022 yılında vizyona girecek olan ve Cannes Sinema Töreni’nde ayakta alkış alan Armageddon Time bulunuyor.

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 8 NK6tTmSE

Yıllarca yer aldığı onlarca projenin akabinde asıl başarıyı bildiğiniz üzere ‘Succession’ ile buldu kendisi ve bu performansıyla 2020 Emmy Ödülleri’nde Drama Dizisinde En Âlâ Erkek Başrol mükafatını aldı! ????

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 9 DeKsjgNy

Kendisi bu rol için senarist Jesse Armstrong ile birebir seçmelere girmiş ve rolü kapmış.

Jeremy Bey’in oyunculuk projelerinden bahsetmişken kendisinin oldukça tartışmalı ‘metot oyunculuğu’ konusuna değinmeden geçmek olmaz…

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 10 IvEm8CaJ

Daha gerçekçi ve duygusal bir performans sergilemek isteyen oyuncuların, karakterleriyle derin bir ilgiye girme tekniği olan metot oyunculuk bilhassa tiyatro sanatında yaygın kullanılan bir teknik. Jeremy Strong’un kendisi ‘metot oyunculuğu’ terimini reddetse de tam olarak kullandığı bu teknikle gündeme geldi!

‘Şikago Yedilisi’nin Yargılanması’ sinemasının çekimleri sırasında, direktör Aaron Sorkin’den sette gerçek biber gazı kullanmasını istemiş kendisi.

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 11 n4rbva4V

Ayrıyeten karaktere girdiği için çekimlerde öbür oyuncuların laflarını bölüp çekim ortalarında ufak tefek latifeler bile yapıyormuş.

Yalnızca bu sinemada değil, Strong tüm mesleği boyunca oynadığı karakter ve sahnenin dışında tüm ayrıntıları sildiğini, adeta boş bir vazoya dönüştüğünü söylüyor.

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 12 8WLDpwar

İrlanda aksanını öğrenmek için sabah akşam İrlandalı tanıdıklarıyla konuşmuş, son sineması için boş vakitlerinde bile karaktere girdiği görüntülerini çekip direktöre yollamış, ‘Succession’ın 3. döneminin çekimleri sırasında ise daima olarak Kendall’ın kahverengi ceketini giymiş.

“Kendall karakterini kendi hayatım kadar ciddiye alıyorum” diyen oyuncunun bir röportajı, dizinin dönem finalinden çabucak evvel New Yorker mecmuasında yayınlanarak dizinin hayranlarını şaşırttı.

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 13 2qvGLLyw

Zira oyuncunun rol arkadaşları geçmişte bu metot oyunculuğundan biraz şikayetçi olduklarını çıtlatmışlar. ‘Sanki bir ayıyla yüz yüze gelmişim üzere gerçekçi olsun’ diyerek çekimlerden evvel deneme yapmayı reddediyor ve öteki oyuncularla tıpkı anda makyaj yaptırmıyormuş…

En son birlikte rol aldığı Anne Hathaway kendisine övgüler yağsa da Strong’un çekimler sırasında daima repliklerini değiştirme üzere alışkanlıkları hala tartışma konusu…

dunyaca unlu succession dizisinin emmy odullu basrol oyuncusu jeremy strong hakkinda merak edilenler 14 sX7E3DE3

Siz ne düşünüyorsunuz Jeremy Strong hakkında? Yorumlarda paylaşın! 

Kaynak: https://onedio.com/haber/dunyaca-unlu-succession-dizisinin-emmy-odullu-basrol-oyuncusu-jeremy-strong-hakkinda-merak-edilenler-1071282

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu