Gündem

Dünyaca Ünlü Duvar Ressamı Banksy’nin Ukrayna’daki Yapıtı Çalınmak İstendi

Kiev Bölgesi Valisi Oleksiy Kuleba, dün ünlü duvar ressamı Banksy’nin Hostomel’deki eserine, hırsızlık girişiminde bulunulduğunu açıkladı. Duvardan kesilerek sökülen eser, polisin bir şüpheliyi yakalamasıyla bulundu.

Eser, bir grup şüpheli tarafından duvardan kesilerek söküldü.

dunyaca unlu duvar ressami banksynin ukraynadaki yapiti calinmak istendi 0 VwLz3Veh

Vali Kuleba açıklamasında, Banksy’nin füze saldırılarından zarar görmüş bir evin duvarına resmettiği eserinin, bir grup şüpheli tarafından duvardan kesilerek söküldüğünü ancak polisin, olay yerinde şüphelilerden birini ve eseri ele geçirdiğini açıkladı. Kuleba, eserin zarar görmediğini ifade ederek Kültür Bakanlığı ile eserin korunması ve geleceği ile ilgili görüşme yaptıklarını ifade etti. Kuleba, Banksy’nin ülkedeki eserlerinin polisin koruması altında olduğunu vurgulayarak bu tip eserlerin Ukrayna’nın verdiği mücadelenin bir simgesi olduğunu belirtti.

Banksy eserin görüntülerini paylaşarak kendisine ait olduğunu teyit etmişti.

dunyaca unlu duvar ressami banksynin ukraynadaki yapiti calinmak istendi 1 1c1DhFmB

Gaz maskeli, saçı bugidi ile sarılmış, sabahlık giyen ve elinde yangın söndürücü bulunan bir kadının sarı renkli bir duvara tasvir edildiği eser, Ukrayna’nın işgalinden sonra bir gün belirmiş ve Banksy eserin görüntülerini paylaşarak kendisine ait olduğunu teyit etmişti.

Banksy kimdir?

dunyaca unlu duvar ressami banksynin ukraynadaki yapiti calinmak istendi 2 lDyEEavG

Banksy, kimliği gizli kalan dünyaca ünlü bir duvar ressamı olarak biliniyor. Genelde eserleri duvarda beliriyor ve ancak sosyal medya hesabından paylaşım yapınca kendisine ait olduğu teyit ediliyor. Banksy’nin nadir olarak satmak için yaptığı eserleri, genelde milyonlarca dolara satışa çıkıyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/dunyaca-unlu-duvar-ressami-banksy-nin-ukrayna-daki-eseri-calinmak-istendi-1111718

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu