Bitcoin

Dubai’nin Kripto Düzenleyicisi, The Sandbox’ta Genel Merkez Kuracak

Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) bugün Sandbox metaverse platformunda bir genel merkez kuracağını duyurdu.

Dubai Kripto Düzenleyicisinden Metaverse Atılımı

dubainin kripto duzenleyicisi the sandboxta genel merkez kuracak 0 1Xk7liiL

Dubai Veliaht Prensi ve Dubai Yürütme Kurulu Lideri Pir Hamdan bin Rashid Al Maktoum, WAM haber ajansına yaptığı açıklamada bahisle ilgili şu tabirlere yer verdi:

“Metaverse evrenindeki varlığımız… Dubai hükümetinin geleceğe yönelik ilerlemesinde yeni bir kademenin başlangıcına işaret ediyor, bunun uzun vadede olumlu tesirini göreceğiz.”

Maktoum, kelamlarına şöyle devam etti:

“Dünya çapında Sanal Varlık Servis Sağlayıcıları uygulamalarını başlatmak için yeni projemiz birincil kanal olarak hizmet edecek. Genç lisans sahiplerinin metaverse’e girmesini, farkındalığını artırmasını, inançlı benimsemeyi ve birlikte çalışabilirliği sağlamak için tüketiciler ve emsal düzenleyicilerle tecrübeleri açık bir biçimde paylaşmasını sağlamak için bu adımı attık.”

Genel merkezin The Sandbox içindeki yeri şimdi açıklanmadı.

VARA’nın ve Kripto Çalışmaları

VARA, Dubai’de ve BAE’nin geri kalanında sanal varlıklar için gelişmiş bir yasal çerçeve ve düzenleyici sistem oluşturmak emeliyle Mart ayının başında başlatıldı.

BAE’de faaliyet göstermek isteyen firmalar, sadece ülkede ticari bir varlığa sahip olmakla kalmıyor, tıpkı vakitte VARA’dan bir kripto lisansı alıyor. Ayrıyeten, VARA kripto para ünitesi alanındaki koruyucuların ve varlık yöneticilerinin faaliyetlerini de düzenliyor.

Bununla birlikte VARA, hükümetin Dubai’yi sanal varlıklar ve dijital iktisat için bir merkez haline getirme teşebbüslerinin bir modülü.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/dubainin-kripto-duzenleyicisi-the-sandboxta-genel-merkez-kuracak/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu