Kripto Para

Dropil ICO Dolandırıcılarına Mahpus Cezası

Dropil’in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar dolandırıcılıktan mahpus cezasına çarptırıldı. Her bölümde olduğu üzere kripto para dalında de makus niyetli bireyler kendilerine yer buluyor. Kripto para bölümünün büyümesinde değerli bir rol oynayan ICO’lar, dolandırıcılar için fırsat kapısı olarak göründü. Lakin, bu kapıda işler berbat şahısların istediği üzere yürümedi. Dolandırıcılığı gün yüzüne çıkan Dropil kurucuları, mahpus cezasına mahkûm edildi.

Dropil’in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar, geçen Ağustos ayında yatırımcıları 1,9 milyon dolar dolandırmaktan hatalı bulundular. Bu dava sonrası sırasıyla 3 yıl ve 2,5 yıl mahpus cezasına çarptırıldılar.

Dropil Kurucuları Yatırımcıları Kandırdı

McAlpine ve Matar, 2017 yılındaki ICO çılgınlığı sırasında Belize’de kurulan ama Fountain Valley’de faaliyet gösteren kripto şirketi Dropil’i kurdu. Akabinde DROP isimli altcoin çıkardılar.

Dropil’in bir yatırım idaresi hizmeti ve ticaret programı olduğu argüman eden kurucular, “Dex” isimli otomatik ticaret botuna erişim kelamı verdi ve bunun yıllık yüzde 63’e varan getiri sağlayacağını söylediler.

Mahkemeye nazaran McAlpine, Matar ve Dropil, DROP’u Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydetmedi ve Dex’in yıllık yüzde 24-63 getiri sağlayacağını tez ederek yatırımcılara bir yanlış beyanda bulundu.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/dropil-ico-dolandiricilarina-hapis-cezasi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu