Kripto Para

Dragonfly Capital’den Debt DAO’ya Yatırım

Sektörün gelişimiyle birlikte kripto odaklı teşebbüslerin de sayısı gün geçtikçe artıyor. Kripto piyasasında kendine yer bulmak isteyen şirketler, yatırım çeşitleriyle gelirlerini üst düzeye çekiyor. Odak noktasında kripto bulunan yatırım şirketi Dragonfly Capital ise Debt DAO için başlangıç çeşidine öncülük etti.

The Block’da paylaşılan basın açıklamasına nazaran; yatırım şirketi Dragonfly Capital, Debt DAO’ya 3.5 milyon dolarlık başlangıç yatırımı sağladı.

Dragonfly Capital ve Altı Melek Yatırımcı Debt DAO İçin Bir Arada

Debt DAO, DAO’ları ve protokolleri içeren “şifreli varlıklar” için gelire dayalı finansman sağlar. Bunu, şirketin “borç verenleri otomatik olarak geri ödemek için borçlunun zincir üstü nakit akışlarını garanti altına alabileceğini” söylediği “Spigot” isimli akıllı bir kontrat aracılığıyla yapıyor.

GSR, Numeus ve Fasanara Capital de cinse katıldı. Eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, TrueFi’den Ryan Rodenbaugh ve Chainlink Labs’den David Post da dahil olmak üzere altı melek yatırımcısı yeni finansman çeşidinde projeyi destekledi.

Ana odak alanları ortasında DeFi, DAO, NFT’leri ve akıllı kontratları tuttuğunu belirten Dragonfly Capital genel ortağı Haseeb Qureshi yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şu anda borçlar, DeFi evrenlerindeki en büyük kayıp kesimlerden biri ve Debt DAO, bu alanda, bu meseleyle çaba eden en güçlü takımlardan biri”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/dragonfly-capitalden-debt-daoya-yatirim/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu