Gündem

DP Başkanı Uysal ‘Omuz Verdi’: “Kılıçdaroğlu Kazanacak Aday”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacak aday olduğunu düşündüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim için 14 Mayıs’ı işaret etmesiyle siyaset gündemi hareketlenirken, Altılı Masa’nın da gelecek ay adayını açıklaması bekleniyor.

dp baskani uysal omuz verdi kilicdaroglu kazanacak aday 0 wUifPBjz

Cumhuriyet gazetesinden İklim Öngel’e konuşan Uysal, ‘Altılı Masa’da Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itirazı olmayan en net isim olarak görülüyorsunuz. Kılıçdaroğlu’nun ‘kazanacak aday’ olduğunu düşünüyor musunuz?‘ sorusuna yanıt verdi.

Uysal şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu’nun kazanacak aday olduğunu düşünüyorum. Adaylık için ana muhalefet lideri olması hüviyetiyle bundan daha tabii, doğal ne olabilir ki. Geçmişte olduğu gibi ikinci Ekmeleddin vakasının yaşanmasını kimse beklemesin.”

dp baskani uysal omuz verdi kilicdaroglu kazanacak aday 1

Uysal, Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için Akşener’in ikna edilmesi mi gerekiyor?” sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Bu süreçte partiler kendi aralarında belli bir değerlendirme yapacak ve ortak akıl oluşturulacak. İsimler için bir değerlendirme yapmak istemem.”

dp baskani uysal omuz verdi kilicdaroglu kazanacak aday 2 hlNIZpt9

Uysal adayın ne zaman açıklanacağı ile ilgiliyse şu ifadeleri kullandı: ‘Türkiye seçim psikolojisine Sayın Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile öngörülenden erken girdi. Bence artık adaylık da dahil olmak üzere bu karar alma süreçleri daha erkene alınmalı diye düşünüyorum.’

Kaynak: https://onedio.com/haber/dp-lideri-uysal-omuz-verdi-kilicdaroglu-kazanacak-aday-1123060

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu