Gündem

Doğu Perinçek’ten Irkçı Le Pen’e Takviye: ‘Fransa Seçimi Bizim Seçimimiz’

Fransa seçimlerinde ırkçı aday Marine Le Pen’e takviye verdiklerini açıklayan Doğu Perinçek, Le Pen’in zaferinin istikrarları mazlumlar lehine değiştireceğini savundu.

dogu perincekten irkci le pene takviye fransa secimi bizim secimimiz 0 9O18sOl9

Aydınlık’ta yer alan habere nazaran Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, partisinin Çankaya kurultayında Fransa seçimleriyle ilgili konuştu, “Avrasyacı Le Pen’den tarafız” dedi. 

Liberal sağcı aday Macron’un Fransa’daki Amerikan monopollerinin temsilcisi olduğunu söyleyen Perinçek, Fransa seçimlerinde bütün dünyanın savaştığını, Le Pen’in zaferinin istikrarları mazlumlar lehine değiştireceğini savundu.

Fransa seçimlerinin Atlantik-Avrasya savaşının bir sahnesi olacağını söyleyen Perinçek, “Yükselen uygarlık Avrasya bugün Fransa’da da gündemdedir. Fransa’daki seçimleri biz kendi seçimlerimiz üzere görüyoruz” ifadelerini kullandı. Doğu Perinçek şunları söyledi:

“Vatan Partisi olarak en değerli özelliğimiz kurultayları çaba cephesinde yapmaktır. Bugün Fransa cephesindeyiz. O seçimlerde biz de varız. Zira Fransa’da çürüyen Atlantik sistemiyle Avrasya savaşıyor. Fransa’da bütün dünya savaşıyor. Macaristan, Sırbistan, Kazakistan, Pakistan, Afganistan, Suriye vs. buralarda da bütün dünya vardı. Rusya’nın NATO kışkırtmalarını püskürten harekâtında tekrar herkes var.”

“Marine Le Pen’den tarafız”

dogu perincekten irkci le pene takviye fransa secimi bizim secimimiz 1 kuEjPXlQ

Doğu Perinçek Le Pen’in programına dikkat çekti. Filistin konusundaki tutumuna işaret etti. Şöyle devam etti:

“Fransa’da Avrasyacı Marine Le Pen NATO’dan çıkacağını ilan etti. ‘Kırımı Rus toprağı olarak göreceğiz’ dedi. ‘Filistin’i tanıyacağız’ dedi. Öyleyse biz o cephedeyiz. Marine Le Pen’den tarafız. Fransa’da on binlerce Afrika kökenli, Arap ve Türk vatandaş olarak var. O nedenle de biz orada varız. Türkiye düşmanı Macron yenildiği vakit ABD yenilecek. Le Pen kazandığı vakit bütün dünya istikrarları mazlumlar faydasına değişecek. Macron, Fransa’nın zirvesindeki büyük monopollerin temsilcisi, Amerika’nın adamı. Vatan Partisi Macron’a karşı Asya’nın yanındadır.”

Le Pen için oy çalışması

dogu perincekten irkci le pene takviye fransa secimi bizim secimimiz 2 kbu4lWWv

Perinçek, partisine Fransa seçimleri için Türkiye ve dünya çapında misyon verdiğini söyledi. Kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Vatan Partisi olarak bu seçimi seyretmiyoruz. Dün akşam İran Büyükelçisi ile iftardaydık. Onunla da bu mevzuyu konuştuk. Fransa örgütümüzü harekete geçirdik. Cezayir, Tunus, Fas, Filistin üzere yerlerdeki dostlarımızla bağlantıya geçtik. Parti örgütüne de vazife veriyorum. Fransa’daki akrabalarımızı, tanıdıklarımızı arayalım. Onları Le Pen’e oy vermeye, oy verdirmeye davet edelim. Örneğin bugün Lyon’da parti örgütümüz bir kahvede bu gündemle toplanıyor. Sırbistan ve Macaristan’da olduğu üzere Atlantik sitemini seçim sandığına gömmek için harekete geçiyoruz.”

Perinçek’in Le Pen’e takviyesi Twitter’da konuşuluyor ????

dogu perincekten irkci le pene takviye fransa secimi bizim secimimiz 3 mjGBTSOZ
dogu perincekten irkci le pene takviye fransa secimi bizim secimimiz 4 vrsMimXi
dogu perincekten irkci le pene takviye fransa secimi bizim secimimiz 5 NVmz6zcf
dogu perincekten irkci le pene takviye fransa secimi bizim secimimiz 6 TOLIlbUT
dogu perincekten irkci le pene takviye fransa secimi bizim secimimiz 7 KDlkesqr
dogu perincekten irkci le pene takviye fransa secimi bizim secimimiz 8 3PCkupDT

Kaynak: https://onedio.com/haber/dogu-perincek-ten-irkci-le-pen-e-destek-fransa-secimi-bizim-secimimiz-1062047

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu