Kripto Para

Dogecoin’den Dolandırıcılığa Karşı İkaz

Ünlü göğüs kripto para ünitesi Dogecoin (DOGE), resmi Twitter hesabından toplumsal medya platformunda dolaşan yeni bir dolandırıcılık hakkında bir ikaz yayınladı.

2021 yılında süratle popülaritesi artan Dogecoin, yeni iş birlikleriyle kripto hizmetlerinde geniş bir ağa yayılıyor. Ancak ünlülüğün ve bu büyümenin dezavantajları da bulunuyor. Dogecoin’in de başını ağrıtan yeni sorunu bilinirliğini kullanan berbat niyetli şahısların kendini teknik takviye üzere tanıtarak kullanıcıları kandırması.

Dogecoin Dolandırıcıları Kendini Teknik Dayanak Olarak Tanıtıyor

Dogecoin, resmi Twitter hesabından toplumsal medyada dolaşan yeni dolandırıcılık prosedürü hakkında kullanıcılarını bilgilendiren bir ihtar yayınladı.

Dogecoin Resmi Dayanağının bulunmadığı belirtilen ihtarda, göğüs coin ismine açılmış bir düzmece hesaptan kripto para ünitesiyle ilgili zorluklar ve meseleler yaşayanlar için teknik dayanak hizmeti verildiği aktarıldı. Teknik takviye kılığına giren dolandırıcılar, hesap üzerinden irtibata geçtikten sonra kullanıcılardan bir cüzdan kurmalarını isteyerek kandırmaya başlıyor.

Kullanıcılara hesap bilgilerini asla paylaşmamaları gerektiğini aktaran Dogecoin’in karşısındaki dolandırıcı uydurma hesabın 2012 yılında (Dogecoin piyasaya sürülmeden önce) oluşturulduğu belirtiliyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/dogecoinden-dolandiriciliga-karsi-uyari/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu