Sosyal Medya

Disney Plus, daha gelmeden Tarkan ile anlaştı!

Netflix’in ülkemizde ve dünyada en büyük rakibi olan, hatta yakın bir gelecekte doruktaki koltuğu elinden alabileceği öngörülen Disney Plus, Tarkan ile el sıkıştı. Bünyesinde DisneyPixarMarvel, Star-WarsNational Geographic ve 20th Century Fox evrenleri dahil binlerce dizi ve filmi barındıran platform Türkiye’ye sağlam bir giriş yapacak.

Disney Plus marka ve reklam yüzünü olması için Tarkan ile anlaştı!

Disney Plus, geçtiğimiz ay içerisinde RTÜK’ten 10 yıllık yayın lisansını aldı. Bununla birlikte 14 Haziran 2022 tarihinde Türkiye’de üye alımına başlayacağını açıkladı. Yaz aylarında öbür ülkelere de yayılmayı planlayan platform, önümüzdeki 3 aylık süreç içerisinde toplam 42 ülke ve 11 bölgede etkin olacak.

disney plus daha gelmeden tarkan ile anlasti 0 cmK5wKyF

Bununla birlikte Disney Plus, EXXEN gibisi reklamlı abonelik hizmetini de duyurdu. Bu yeni üyelik sistemini ise 2022’nin 2. yarısında ABD’de başlatacak. Türkiye’ye 2023’den sonra getirmesi bekleniyor. Ancak ülkemizde Netflix ve öteki platformlar ile olan gayretine sıkı bir formda başlamak için ABD’nin akabinde getireceği birinci ülkelerden biri olabiliriz.

Ayrıyeten Türkiye pazarına şimdi girmemiş olmasına karşın yerli üretimciler, oyuncular ve müzikçiler ile de çeşitli mutabakatların yapıldığını görüyoruz. Örneğin Disney Plus, marka ve reklam yüzünü olması için Tarkan ile el sıkıştı.

disney plus daha gelmeden tarkan ile anlasti 1 2gMg7OSt

Öte yandan Organize İşler sinemasının dizi olacağı haberini aldık. Hatta 3 dönemlik bir mutabakatın imzalandığı belirtiliyor. Bunun yanı sıra Saltbea ismiyle Instagram’da dünya çapında ünlenen Nusret için de bir belgesel çekileceği söyleniyor. Ayrıyeten platformun Kemal Sunal ve Barış Manço’nun da belgesellerini yapmaya hazırlandığı söyleniyor.

Ayrıyeten Disney Plus içerisinde birtakım canlı programlar olacağını da belirtelim. Örneğin 2005 yılında başlayan Dancing with the Stars (Yıldızlarla Dans) programı bu platforma gelebilmek için ABC kanalıyla yollarını ayırdı. Natürel izleyicilerden talep olur ve de kâfi kaynak ayrılırsa Türkiye uyarlamasını da görebiliriz.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/disney-plus-tarkan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu