Sıradaki içerik:

Facebook Denetim Kurulu, Ilımlı Bir Tutum Sergiliyor

e
sv

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’ndan Twitter açıklaması!

1182 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Halk arasında sosyal medya yasası olarak bilenen 7253 sayılı kanunda değişiklik kapsamında günlük erişimi 1 milyondan fazla olan platformlara temsilci atama zorunluluğu getirildiği artık herkes tarafından biliniyor. Bugün toplanan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda Twitter ve Pinterest için son uyarılar yapıldı.

Bakanlıktan Twitter ve Pinterest’e son uyarı!

Reklam yasağı adımına gelmeden evvelce Facebook, Youtube, TikTok, Instagram, LinkedIn, Dailymotion ve VK doğrulusunda ülkemize temsilci atandı. Hali hazırda temsilci atamayan Twitter ve Pinterest’e reklam vermek şu anda yasak.

Bundan ileri aşamada halen temsilci atamayan şirketlere bant daraltma uygulanacak. Bu kapsamda Twitter ve Pinterest temsilcilik atamamakta ısrarcı olursa, kısa bir vakit sonra bant genişliği sınırlandırılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından yaptığı bildirimde “Temsilci atamayan Twitter ve Pinterest’in bant trafiğini daraltmak en son isteyeceğimiz seçenek” diyerek açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Temennimiz, bir an evvelce temsilcilerini bildirmeleri ve yükümlülüklerini yerine getirmeleri. Bu vakte kadar dijital dünyada faşizme müsade etmedik, etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın dijital ve haberleşme haklarını her şeyin üstünde tutuyoruz”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.