TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’ndan Twitter açıklaması!

1 dk


Halk arasında sosyal medya yasası olarak bilenen 7253 sayılı kanunda değişiklik kapsamında günlük erişimi 1 milyondan fazla olan platformlara temsilci atama zorunluluğu getirildiği artık herkes tarafından biliniyor. Bugün toplanan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda Twitter ve Pinterest için son uyarılar yapıldı.

Bakanlıktan Twitter ve Pinterest’e son uyarı!

Reklam yasağı adımına gelmeden evvelce Facebook, Youtube, TikTok, Instagram, LinkedIn, Dailymotion ve VK doğrulusunda ülkemize temsilci atandı. Hali hazırda temsilci atamayan Twitter ve Pinterest’e reklam vermek şu anda yasak.

Bundan ileri aşamada halen temsilci atamayan şirketlere bant daraltma uygulanacak. Bu kapsamda Twitter ve Pinterest temsilcilik atamamakta ısrarcı olursa, kısa bir vakit sonra bant genişliği sınırlandırılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından yaptığı bildirimde “Temsilci atamayan Twitter ve Pinterest’in bant trafiğini daraltmak en son isteyeceğimiz seçenek” diyerek açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Temennimiz, bir an evvelce temsilcilerini bildirmeleri ve yükümlülüklerini yerine getirmeleri. Bu vakte kadar dijital dünyada faşizme müsade etmedik, etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın dijital ve haberleşme haklarını her şeyin üstünde tutuyoruz”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
8 Paylaşım, 62 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir