Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S20 Ultra Yeni Bir Renk Çeşidi Aldı

e
sv

Designated Survivor 2. Sezon 7. Bölüm, Netflix Türkiye’den Kaldırıldı!

1086 okunma

David Guggenheim’in yaşama geçirdiği Designated Survivor dizisinin 2017’de yayınlanan 2. sezonunun 7. alanında yer alan, Türkiye’yi amaç alan sahneler o dönemde resmen sosyal medyayı ayağa kaldırmış, siyasilerce eleştirilmişti.

Söz hususu seksiyon RTÜK doğrulusunda gönderilen karar üstüne Netflix Türkiye’den kaldırıldı. Şu anda internet tarayıcısı üzerinden endeksin 2. sezonuna göz atanlar “Aile Bağları” ismindeki bu seksiyonü göremiyor. Mobil uygulamadan bakıldığında ise seksiyon görünüyor, fakat oynatma ve indirme butonları çalışmıyor.

Designated Survivor 2. sezon 7. seksiyon, Netflix Türkiye’den kaldırıldı

Siyasi temalı endeksin söz hususu alanında Troy Caylak doğrulusunda canlandırılan ‘Fatih Turan’ isimli karakter Türkiye Cumhurbaşkanı’nı canlandırıyor ve Kiefer Sutherland’ın canlandırdığı ABD başkanı Tom Kirkman ile karşı karşıya geliyor.

Nuri Şahin adlı karakter üzerinden 15 Temmuz vuruş girişimine değiniliyor ve Türkiye’nin ABD Başkanı’nın oğluna şantaj düzenlediğine dair bir husus işleniyor.

Ülkemizde siyasiler doğrulusunda da gerektiğince eleştirilen endeksin söz hususu bölümü ile ilgili ABD basınına bildirimde tespit edilen bir Netflix sözcüsü, Türkiye’nin isteği üstüne bölümün Türkiye’deki kullanıcılar amacıyla kaldırıldığını açıkladı.

Birinci ve ikinci sezonlar ABC doğrulusunda hazırlanmıştı. Uluslararası dağıtımı Netflix gerçekleştirirken, Amerikan televizyonu ABC’nin diziyi iptal etmesinden sonra lüzumlu anlaşmayı gerçekleştiren Netflix üçüncü sezonu çekerek devam ettirdi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.