Kripto Para

Deneyimli Yatırımcıdan, Dikkat Çeken Solana (SOL) Eleştirisi

Cyber Capital CIO’su Justin Bons, Solana’yı (SOL) eleştirdi.

Açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yapan Bons, Solana’nın geçtiğimiz aylarda yedi sefer çöken tek blokzinciri olduğunu vurguladı.

Solana blokzinciri 2021 ve 2022 yıllarında bir dizi kesinti yaşadı. Geliştiriciler, ıstırabın giderilmesi için blokzincirini tekrar başlatmak durumunda kaldı.

Bons, Solana grubunun SOL’un sirkülasyondaki arzı hakkında yanlış beyanlarda bulunduğunu da belirterek, üçüncü bir kişi tarafından açıklanan 13 milyon token’lık Solana cüzdanı olduğunu da hatırlattı.

Bons ek olarak, Solana blokzincirinin saniyede 400.000 süreç yaptığına dair açıklamaların, gerçek olmaktan çok uzak olduğunu lisana getirdi.

Topluluktan Cevap Geldi

Bons, Solana’nın Proof-of-History (PoH) konsensüs algoritmasının yenilikçi olmadığını tabir ederek, bu yapının %51 saldırısına eğilimli bir hale geldiğini söyledi.

Bons ayrıyeten, Solana’nın yeni duyurulan Android akıllı telefonu Saga’nın bir para tuzağı olduğunu savundu.

Daha evvel Coinbase ve Blackberry üzere şirketlerde çalışan Solana geliştiricisi @0xMert_, Bons’un tüm suçlamalarının çürütüldüğünü lisana getirdi.

Örneğin yaşanan tüm kesintilerin IDoS ataklarından dolayı gerçekleştiğini söyledi ve bu kesintilerin Proof-of-Stake blokzincirlerinin birçoklarında olabileceğini söz etti.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/tecrubeli-yatirimcidan-dikkat-ceken-solana-sol-elestirisi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu