Kripto Para

Demokratlar, Etraf Muhafaza Ajansı’ndan Daha Fazla Kripto Nezareti Talep Ediyor

Bir küme ABD Meclis Demokratı, Etraf Muhafaza Ajansı’na (EPA) gönderdiği mektupta, proof-of-work madenciliğinin daha fazla nezaret altında tutulması davetinde bulundu.

Demokratlar, “ülke genelinde kripto para madenciliği tesislerinin çevreyi kirlettiğine dair raporlarla ilgili endişeleri” öne sürerek ajanstan muhtemel olumsuz sonuçları araştırmasını istedi.

Gönderilen mektup, bilhassa gürültü kirliliğine, donanım değişikliklerinden kaynaklanan elektronik atıklara, sera gazı emisyonlarına ve kömür santrallerinin madencilik operasyonlarını güçlendirmek için yine açılmasına dikkat çekiyor.

EPA Yöneticisi Michael Regan’a gönderilen mektup, Kongre Üyesi Jared Huffman tarafından organize edildi. Alexandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib ve Brad Sherman da dahil olmak üzere 20’den fazla temsilci mektubu imzaladı.

Lider Joe Biden, kripto buyruğunda EPA’yı kriptonun “yurt içi ve yurt dışında iklim değişikliğiyle çaba gayretlerini engelleme yahut ilerletme” potansiyelini araştıracak bir rapor hazırlamakla görevlendirdi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/demokratlar-cevre-koruma-ajansindan-daha-fazla-kripto-gozetimi-talep-ediyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu