Sıradaki içerik:

Microsoft, Yeni Artırılmış Gerçeklik Kulaklığını Eylülde Satışa Çıkartıyor!

e
sv

Dell, Satışlarında Kar Tahminlerini Atıyor

229 okunma

PC üreticisi, çoğalan Çin-ABD ticaret savaşı esnasında Çin’deki endüstriler arasında talep azaldığını görüyor.

Dell Technologies, masaüstü bilgisayarlara olan talebin artmasının yanı sıra, Çin’deki sunucu birimindeki daha kârlı sözleşmelere odaklanarak ve genişletilmiş işlemlerde yüzde 9’luk bir artışa yoğunlaşan Perşembe günü Wall Street kar ön görülerini yendi.

PC üreticisi, giderek çoğalan bir Çin-ABD ticaret savaşının ortasında Çin’deki endüstriler arasında talebin azaldığını görüyor, fakat şirketin Asya ülkesindeki seçici büyük anlaşmalara odaklanması, yavaş bir pazarda “yüksek kar marjı” kazanmasına yardımcı oldu. Bu, şirketin, Refinitiv’in IBES bilgilerine göre, analistlerin 6.42 dolar ön görüinin üzerinde 6.95 dolar ile 7.40 dolar arasında hisse başına senelik bazda düzeltilmiş kazanç ön görü etmesine yardımcı oldu.

Şirket, 1 Eylül tarihinden itibaren geçerli olan yüzde 5’lik ek tarifelerin Çin malları üzerindeki tesirlerini dengelemek amacıyla masaüstleri ve iş istasyonları gibi ürünlerin fiyatlarını arttırmak amacıyla çalıştığını söyledi.

Operasyon Şefi Jeffrey Clarke, analistlerle yaptığı bir konferans çağrısında, “Maliyetlerimiz artacak ve fiyatı arttırmak mecburiyetinde kalacağız.” dedi. Satışlar, şirketin sunucularında% 7 düşüşle 8.6 milyar dolara geriledi, fakat etkinlik geliri% 4 artışla 1.05 milyar dolara yükseldi.

Şirket, masaüstü bilgisayarları, notebookları ve tabletleri ve markalı etraf birimlerini yapan müşteri çözümleri işinde yüzde 6’lık bir gelir artışı olduğunu bildirdi. Birimdeki etkinlik geliri 982 milyon dolardan iki katına çıktı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Hülya 2 sene önce
  • teşekkürler

avatar
  • Mahmut 2 sene önce
  • Güzel yazı olmuş