Dell, Satışlarında Kar Tahminlerini Atıyor

1 dk


PC üreticisi, çoğalan Çin-ABD ticaret savaşı esnasında Çin’deki endüstriler arasında talep azaldığını görüyor.

Dell Technologies, masaüstü bilgisayarlara olan talebin artmasının yanı sıra, Çin’deki sunucu birimindeki daha kârlı sözleşmelere odaklanarak ve genişletilmiş işlemlerde yüzde 9’luk bir artışa yoğunlaşan Perşembe günü Wall Street kar ön görülerini yendi.

PC üreticisi, giderek çoğalan bir Çin-ABD ticaret savaşının ortasında Çin’deki endüstriler arasında talebin azaldığını görüyor, fakat şirketin Asya ülkesindeki seçici büyük anlaşmalara odaklanması, yavaş bir pazarda “yüksek kar marjı” kazanmasına yardımcı oldu. Bu, şirketin, Refinitiv’in IBES bilgilerine göre, analistlerin 6.42 dolar ön görüinin üzerinde 6.95 dolar ile 7.40 dolar arasında hisse başına senelik bazda düzeltilmiş kazanç ön görü etmesine yardımcı oldu.

Şirket, 1 Eylül tarihinden itibaren geçerli olan yüzde 5’lik ek tarifelerin Çin malları üzerindeki tesirlerini dengelemek amacıyla masaüstleri ve iş istasyonları gibi ürünlerin fiyatlarını arttırmak amacıyla çalıştığını söyledi.

Operasyon Şefi Jeffrey Clarke, analistlerle yaptığı bir konferans çağrısında, “Maliyetlerimiz artacak ve fiyatı arttırmak mecburiyetinde kalacağız.” dedi. Satışlar, şirketin sunucularında% 7 düşüşle 8.6 milyar dolara geriledi, fakat etkinlik geliri% 4 artışla 1.05 milyar dolara yükseldi.

Şirket, masaüstü bilgisayarları, notebookları ve tabletleri ve markalı etraf birimlerini yapan müşteri çözümleri işinde yüzde 6’lık bir gelir artışı olduğunu bildirdi. Birimdeki etkinlik geliri 982 milyon dolardan iki katına çıktı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

47
6 Paylaşım, 47 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir