Kripto Para

DappRadar Raporu: DeFi Düzgünleşiyor, NFT’lerde Düşüş Var

DappRadar’ın yayınladığı rapora nazaran DeFi dalı düşüş sonrası yaralarını sararken NFT‘lerde durum hiç iç açıcı değil.

Küresel borsalar Terra’nın (LUNA) çöküşünün akabinde hala yaralarını sarmaya çalışıyor. Kimi akıllı kontratla hizmet veren platformlar ise TVL’lerinde çift haneli yükselişlere şahit oldu.

DeFi Platformlarındaki TVL Yüzde 22 Arttı

DappRadar’ın Temmuz 2022 raporuna nazaran, DeFi toparlanma sinyalleri veriyor. DeFi platformlarının toplamındaki Toplam Kilitli Bedel (TVL) yüzde 22 artış göstererek piyasaya umut verdi. Önde gelen DeFi platformlarından yalnızca Waves (WAVES) ve Fantom (FTM) düşüş yaşadı.

Öte yandan Tron’un (TRX) TVL’si yüzde 50 artış gösterirken; Solana (SOL), Polygon Network (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Cronos (CRO) da değerli artışlar yaşadı.

DappRadar uzmanları Polygon Network’ün geliştirici aktifliğinde öbür tüm platformları geride bıraktığını da belirttiler. Buradaki yükselişte, Polygon’un Disney ile muahedesi ve akıllı telefon markası Nothing ile yapılan iş birliği tesirli oldu. Nothing, yeni Android işletim sistemli Nothing Phone (1) modelinde NFT’ler sunmak için Polygon ağını kullanıyor.

NFT Süreç Hacminde Düşüş Yaşandı

NFT süreç hacimleri 2021 ikinci çeyreğinden sonra birinci kez 1 milyar doların altına düştü. Temmuz 2022 itibariyle, son aylarda birinci kere NFT’lerdeki süreç hacmi 10 haneli bölgeden çıktı. Bunun yanı sıra trader sayısı yüzde 8 azalırken, NFT pazaryerindeki hakimiyet birinci kere OpenSea’den çıkabilir.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/dappradar-raporu-defi-iyilesiyor-nftlerde-dusus-var/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu