Kripto Para

CZ: Do Kwon Yanlışsız Fikre Sahipti

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Do Kwon‘un aslında yanlışsız fikre sahip olduğunu fakat yanlış uygulamalar yaptığını söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance CEO’su CZ’den stablecoin yorumu geldi. Changpeng Zhao (CZ), Terra’nın mimarı Do Kwon’un aslında gerçek fikre sahip olduğunu söyledi.

CZ: Do Kwon Hakikat Fikre Sahipti Fakat Uygulama Yanlıştı

Silicon Valley Bank‘ın USDC fiyatlarını etkilemesi dalda büyük bir krize yol açabilir. Bu sebeple daldaki herkes neredeyse diken üstünde. Bununla birlikte istikrarsızlaştırmaya direkt müdahalesi göz önüne alındığında, CZ bankaları stablecoin risklerini artırmakla suçladı.

Bankanın stablecoin’deki depeg’e yol açması sistemdeki birçok şeyi sorgulamaya neden oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun, klasik bankaların ekseriyetle ABD doları üzere fiat para ünitelerine teğe bir sabitlenen stablecoin’ler için bir risk oluşturduğuna inanmasına yol açtı.

cz do kwon yanlissiz fikre sahipti 0 gampdgHS

CZ’nin kanısını destekleyen bir topluluk üyesi, kripto dayanaklı bir stablecoin fikrini ortaya attı. CZ, Do Kwon tarafından başlatılan feshedilmiş algoritmik stablecoin‘i vurgulayarak karşılık verdi ve şunları söyledi:

“Do Kwon aslında hakikat fikre sahipti, fakat uygulamada sefil bir formda başarısız oldu.”

11 Mart’ta Circle, Silicon Valley Bank’ın (SVB) 3,3 milyar dolarlık para çekme talebini sürece koymadığını açıkladı. Kripto piyasası, bu duruma USDC varlıklarını satarak karşılık verdi. ABD doları dayanaklı stablecoin’in peg’ini kaybetmesine neden oldu. SVB’nin USDC fiyatlarını istikrarsızlaştırmaya direkt iştiraki göz önüne alındığında, CZ bankaları stablecoin risklerini artırmakla suçladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/cz-do-kwon-dogru-fikre-sahipti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu